Yükleniyor...

Cardano Kurucusu, XRP Topluluğuna Seslendi!

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, ADA'nın da menkul kıymet olarak gösterilmesinin ardından XRP topluluğuna barış çağrısında bulundu.

cardano hoskinson xrp

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, ADA’nın da menkul kıymet olarak gösterilmesinin ardından XRP topluluğuna barış çağrısında bulundu.

Kripto endüstrisi, düzenleyiciler ile yoğun bir çatışma içerisine girdi. Uyum süreci tartışılırken, sektörün aktörlerinden geri adım gelmiyor. Birçok kripto aktörü, SEC’in art niyetli yaklaşım sergilediğini düşünüyor. Özellikle SEC’in Cardano ve Solana gibi projeleri de menkul kıymet olarak göstermesi dikkat çekti.

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, ADA’nın da menkul kıymet olarak gösterildiği ve yoğun tartışmaların başladığı bugünlerde, ilginç bir tweet attı. Hoskinson, XRP topluluğunu barışa davet etti.

Cardano Kurucusu, XRP Topluluğuyla Barış İstedi

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, XRP ile uzun süredir devam eden çatışmalarını geride bırakarak barış talebinde bulundu.

Kripto endüstrisinin üzerindeki düzenleyici baskıları, sektörün aktörlerini bir araya getirmeye devam ediyor. Daha önce Ripple ile Coinbase’in hukuk sorumluları buluşmuştu. Bu olayın ardından başlayan dava süreçleri, diğer kripto aktörlerini de düzenleyicilerin karşı safına yerleştiriyor.

Uzun bir süredir XRP topluluğuyla anlaşamayan Hoskinson, bugün garip bir şekilde barış tweet’i attı. Hoskinson, XRP topluluğuna barış talebinde bulundu.

Daha önce Hoskinson, XRP‘nin menkul kıymet davalarıyla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve topluluktan yoğun tepki almıştı. Özellikle Hoskinson, Ripple davasının sektör için endişe verici olduğunu söyleyerek fitili ateşlemişti.

Hatta bir dönem, Hoskinson‘a, ADA‘nın da menkul kıymet suçlamalarıyla karşılaşması halinde vereceği tepki soruldu. Hoskinson, bu soruya geçiştirici cevaplar vermişti.

Günümüze bakıldığında, SEC‘in radarındaki kripto projelerinden birisi de Cardano oldu. SEC, Coinbase ve Binance’e yönelik açtığı davalarda ADA‘nın menkul kıymet olduğunu belirtti.

ADA‘nın menkul kıymet olarak yansıtılmasına şiddetle karşı çıkan Cardano ekibi, topluluğundan da destek gördü. Ancak Hoskinson, projesi menkul kıymet olarak görüldüğü bugünlerde, bir diğer menkul kıymet yaftasıyla yargılanan kripto projesine yanaştı. Cardano‘nun kurucusu, XRP topluluğuyla barış yapmak istediğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner