Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yaşanan Tasfiye Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin (BTC) dün gördüğü yoğun satışın ardından zayıflık belirtileri gösteriyor.

bitcoinde yasanan tasfiye fiyati nasil etkileyecek

Bitcoin (BTC) dün gördüğü yoğun satışın ardından zayıflık belirtileri gösteriyor. Satıcılar, 11.400 dolar seviyesine yükselmesine izin veren önemli bir desteği bulmadan önce BTC’nin fiyatını 11.100 dolar seviyesine kadar düşürdüler.

Bununla birlikte, bu hareketin ardından BTC’nin fiyatı hızla 11.400 dolara yükseldiğinden dolayı, yaşanan bu düşüş şimdilik devam etmedi. Ancak, kısa zaman içerisinde lider kripto para için bir takım riskler görünüyor. Hatta bazı analistler önümüzdeki günlerde Bitcoin’in fiyatının 10.000 dolar seviyesine düşeceğini iddia ediyor. Bitcoin şu anda 11.000 dolarlık bölgedeki konumunu riske atan yoğun satış baskısı ile karşı karşıya.

Bu durum, BTC’nin fiyatının 11.100 dolarlık bölgeye gelmesinin ardından ortaya çıktı ve satıcıların halen devam eden yoğun satış baskısı, BTC’yi mevcut seviyesinden çok daha aşağıya doğru itebilir.

Alıcılar ise, bu önemli fiyat seviyesinin altında bir kırılmaya karşı hararetli bir savunmaya geçtikleri için, 11.300 dolarlık bölge şimdilik hafif bir destek haline geldi. Bununla birlikte, Bitcoin’in 10.000 dolarlık bölgeye tekrardan geri çekilmesi durumunda, lider kripto paranın 12.400 dolarlık seviyesi göz önüne alındığında kayda değer bir düşüş gerçekleşmiş olacak.

Bitcoin, yazım itibari ile 11.495 dolar seviyesinden işlem görüyor. Düşük seviyelere dokunduktan sonra tekrardan 11.400 dolar seviyesine yükselen Bitcoin, gün içeresinde bir red ile karşılaşmış olsa da şu an için fiyatını toparlamaya çalışıyor.

Bir analist, BTC’nin şu anda özlem duyduğu bir fiyat bölgesi etrafında işlem gördüğünü belirtiyor, ancak burada yaşanabilecek olası bir kırılma, BTC için korkunç olabilir.

bitcoin grafik 1

Popüler kripto para analistlerinden olan ve TraderXo kullanıcı adı ie bilinen analistin paylaştığı grafikten de görüleceği üzere, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde yapacağı hareket oldukça önem taşıyor. Mevcut seviyesinde yaşanabilecek olası kırılma ile birlikte, panik satışları gerçekleşecek ve Bitcoin adeta bir uçurumdan düşer gibi gerileyecek potansiyele sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner