Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Tekrardan Tüm Zamanlarının En Yüksek Seviyesine Çıkacak

Ethereum (ETH), yaşadığı önemli fiyat artışından önce, düşük fiyat aralıkları ile iki yıldan fazla zaman harcadı.

ethereum tekrardan tum zamanlarin en yuksek seviyesine cikacak

Ethereum (ETH), yaşadığı önemli fiyat artışından önce, düşük fiyat aralıkları ile iki yıldan fazla zaman harcadı. Harcadığı bu zaman, ETH’nin Bitcoin (BTC) dahil omak üzere kripto para piyasasının çoğundan daha iyi performans göstermesine neden oldu.

Bununla birlikte, Etherueum’in içinde gerçekleşen yeni bir birikim modeli, bir sonraki yükseliş trendi başlamadan önce, eski direnç seviyelerini destek seviyelerine döndürecektir.

ETH, 12 Mart tarihinde yaşanan ve piyasalara “Kara Perşembe” olarak geçen tarihi çöküşten bu yana yaklaşık %400 artış gösterdi. Yıl bazında baktığımızda ise %200’lük bir artış yaşadı. Ama hala en büyük altcoin konumunda bulunan ETH, tüm zamanlarının en yüksek seviyesine yaklaşmış bile değil.

ETH, tıpki lider kripto para gibi 2018 yılının Ocak ayının başında rekor kırdı. Ethereum’un yükselişi, genel kripto para piyasasına olan ilginin artması ile birlikte hızlandı.

Ethereum’da yaşanan yükseliş, Bitcoin düşüşe geçmesi ile birlikte son buldu ve iki yıllık bir ayı piyasası ile birikim dönemi yaşamasından sonra, tekrardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 dolara doğru hareket etmeye başladı. Ancak o seviyeye varmadan önce,  yani Ethereum’da yeni bir boğa koşusu başlamadan önce, kripto para bir veya iki tane daha test ile karşı karşıya kalabilir.

ethereum grafik 1

Yukarıda yer alan grafiğe baktığımızda, ETH’nin dördüncü noktanın en üst noktasına dokunduğunu ve beşinci nokta için düşük bir bir trend çizgisine doğru yöneldiğini görebiliyoruz. ETH, geçmişte olduğu gibi tekrardan bu hareketi izlerse, yedi numaradan sonra beklenen potansiyel yükseliş gerçekleşecektir.

Bazı analistlere göre, bu noktadan sonra Ethereum, eski tüm zamanların en yüksek seviyesini kırarak, 4.500 dolar seviyesine kadar yükselecek güce sahip.

Bu iddialara ve grafik modellerinin başka metrikler ile desteklenmesini isteyenler için, mevcut Livermore birikim modeline ve önceki döngü fiyat hareketlerine baktığımızda, en büyük altcoin’in böyle bir modeli tam olarak izlediği fazlası ile net bir halde görülebiliyor.

Ethereum (ETH), yazım itibari ile 388 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner