Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yön Neresi: Boğalar 8.650 İçin Uğraşırken Ayılar 4.300 Doları İstiyor

Kripto para trader’ları 7.

bitcoin btc ayılar boğalar

Kripto para trader’ları 7.100 doların üzerine çıkmanın Bitcoin (BTC) fiyatının 7.900 dolara yükselmesine izin verebileceğine inanıyor, ancak düşüş senaryosu seçenekler arasında.

Bitcoin (BTC) 7.000 Üstünde Direnç Sağladı

Cuma günü, Bitcoin fiyatı, bir kripto balinasının BitMEX’te üst üste üç kez 10 milyon dolarlık XBT Bitcoin sözleşmesi satması sonrasında 7.200 dolar seviyesinde kalmayı başardı. Ancak, CoinMarketCap’a göre, fiyat daha sonra biraz düştü, yazım zamanında ise 7.166 dolardan işlem görüyor.

Kripto para traderları gelecekteki BTC fiyat hareketinin iki olası senaryosunu tartışıyor. İlk senaryo yükseliş içerirken, ikinci senaryo yükseliş sonrası düşüş içermektedir.

Bitcoin (BTC) Fiyatı, 7.100 Dolar ile 7.870 Dolar Arası

Kripto trader’ı Scott Melker birkaç ardışık tweet yayınladı. Grafik üzerinde çift dipli bir patern oluştuğunu söyleyerek analizine başladı ve BTC fiyat hareketine piyasanın ilgisiz olduğunu gördü.

Daha sonra, BTC zaman diliminin “Stoch RSI ile büyük bir yükseliş farkı” yoluyla yüksek bir yükseliş potansiyeli gösterdiğine dikkat çekti. Analist, Pazar günü birkaç nüansın daha netleşeceği konusunda uyarıyor (tersine bir mum oluşabilir).

En son tweet’inde Melker, 7.100 dolar seviyesinin (yeşil çizgi) üzerindeki kırılmanın BTC’yi 7.870 dolara (mavi çizgi) doğru çıkarabileceğini söylüyor. Ancak, fiyat 7.100 doların altına düşerse, amiral gemisi kriptoyu siyah çizgiye yani 6.526 dolara indirebilir.

Bitcoin (BTC) Fiyatı, 8.300 Dolara, Sonra 6.000 Dolara

Başka bir kripto trader’ı TraderSZ, salınımın bir parçası olarak BTC fiyatının 8.300 dolara doğru gidebileceğini düşünüyor. Daha sonra 8.650 dolara çarpıp 6.000 dolara geri dönmesinin muhtemel olduğunu söylüyor. Trader, bu seviyenin altında bir kırılmanın Bitcoin’i 4.300 dolara düşürebileceğini belirtiyor.

Yine de, BTC keskin bir düşüş olmadan 8.650 doların üzerine çıkabilir, ancak uzman, bunun olacağına pek ihtimal vermiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner