Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Binance Bizi İzliyor Olabilir mi?

Binance Singapur kullanıcılarından gelen bazı aktarımlar, kişisel bilgilerini korumak isteyen Bitcoin yatırımcıları için kötü haber oldu.

Binance Kripto Para Borsası

Binance Singapur kullanıcılarından gelen bazı aktarımlar, kişisel bilgilerini korumak isteyen Bitcoin yatırımcıları için kötü haber oldu. Platform, daha önce bir coin-mixing aracı kullandığı şüphesiyle bir kullanıcının para çekme talimatına onay vermedi. Bu da kripto para borsasının kullanıcılarını izlediği iddiasının gündeme gelmesine neden oldu.

Twitter kullanıcısı Catxolotl (@bittlecat) yaptığı bir paylaşımda, Binance Singapur tarafından “risk yönetimi” dolayısıyla para çekme talimatının geri çevirildiğine dair bir mesaj aldığını belirtti. Bu konu ile ilgili olarak Binance ile iletişime geçen kullanıcı, Wasabi adlı anonim cüzdanın standart özelliklerinden biri olan coin-mixing kullandığı için talebinin geri çevrildiğine dair bilgilendirildiğini açıkladı.

Binance ek olarak kullanıcının yıllık gelirine ve mesleğine dair bilgi talebinde de bulundu. Kullanıcı ise Binance’in Wasabi cüzdanının kullanıldığını nasıl biliyor olduğunu sorguladı. Bu da akıllara “Binance bizi izliyor mu?” sorularını getirdi. Fakat bu cüzdanın statik ücret adresi kullanıyor olmasının, platform tarafından belirlenmesini kolaylaştıran bir faktör olduğu yorumcular tarafından belirtildi.

Kullanıcılardan biri ise para çekme talimatının dondurulması ve ek kişisel bilgilerin isteniyor olmasının kişisel gizliliğin ciddi bir ihlali olduğunun altını çizdi. Ek olarak, Binance’in yatırımcıların gizlilik için kullandıkları araçlara izin vermediğine dair bir bilgilendirmeyi hesap açılışında yapmadığını söylendi. Yaşanan bu gelişmeler, merkezi bir kripto borsası kullanıyor olmanın dezavantajlarını bir kez daha gözler önüne serdi. Kullanıcıların anonim şekilde ve merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan para transferi yapabilmesi için ortaya çıkan BTC, bu tür platformlar üstünde bu özelliğini yitirmiş oluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner