Yükleniyor...

Blockchain.com, İngiliz Sterlini Desteği Ekledi

Kripto para cüzdanı ve borsa sağlayıcı Blockchain.

Blockchain.com İngiliz Sterlini Desteği Ekledi

Kripto para cüzdanı ve borsa sağlayıcı Blockchain.com, Birleşik Krallık’taki kullanıcılara Brexit’ten önce İngiliz sterlini ile ödeme yapma ve kripto para satın alma olanağı sundu. Bir rapora göre, Blockchain.com kripto borsası hizmeti The Pit‘e bir İngiliz sterlini (GBP) ödeme ağ geçidi ekledi. Blockchain Ürün Başkan Yardımcısı Xen Baynham-Herd, kararın İngiltere kullanıcıları tarafından platforma ilk kez yatırılan rekor sayıya ek olarak Brexit ışığında alındığını söyledi. Baynham-Herd, kripto para birimlerinin Brexit tarafından yaratılan ekonomik belirsizlik nedeniyle İngiltere vatandaşları için potansiyel güvenli bir yatırım limanı olduğunu dile getirdi.

Blockchain.com Güvenli Yatırım Limanı Oluşturuyor

Tarih boyunca, bilgili yatırımcılar, istikrarsızlık ve ekonomik gerileme karşısında riski yönetmek ve uzun vadeli değeri korumak için sabit varlıklara (altın gibi) güveniyorlardı. Xen Baynham-Herd, “Küresel bir durgunluk veya egemen borç yapılandırması Brexit gibi bir olayın daha fazla insanı Bitcoin ve kripto para birimlerini benimsemeye motive edebileceğini” söyledi.

The Pit, kullanıcıların farklı bankalar arasındaki işlemlere yakın anlık ödemeler sağlayan İngiltere’nin Hızlı Ödeme Programı aracılığıyla İngiliz sterlini ile kripto varlıkları satın almalarına izin verecek. The Pit, şu an sadece Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için alım-satım yapma imkanı sunuyor. Ama borsa yakın gelecekte daha fazla kripto para birimini bünyesine katmayı hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner