Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yön Neresi? Uzmanlar Konu Hakkında Ne Diyor?

Bitcoin (BTC), dün başlattığı yükselişini devam ettiriyor.

bitcoinde yon neresi

Bitcoin (BTC), dün başlattığı yükselişini devam ettiriyor. Lider kripto para birimi son 24 saatte %3 oranında yükseliş yaşadı. Kripto para birimi analistler tarafından önemli olarak görülen 18.500 seviyesini aşmayı başardı. Yatırımcılar, BTC’de bu yükselişin devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan yerli kripto para analistlerinden Dr. Hardfork, Bitcoin piyasa hakimiyetinin yükselmesi durumunda BTC’nin hızlı bir biçimde yükseleceğini ifade etti. Telegram kanalından açıklama yapan ünlü isim, şunları söyledi:

“Eğer Dominance yükselir ise BTC çok hızlı yükselecek. Altlar dolar bazında değerlense de BTC daha hızlı yükselişe geçecek.Burada üçgen 60 bandına kadar kayarsa alt coinlerin *10 *20 yapacağı anlamına gelir.”

2020 11 30 13.52.01

30.000 Dolara Ulaşır mı?

Bir diğer yerli analist Kripto Levent ise güçlü yükseliş trendinin devam ettiğini açıkladı. Kripto Levent, şu ifadeleri kullandı:

“BTC’de güçlü yükseliş trendi devam ediyor görünüyor hala 50 günlük hareketli ortalamaların ve ana trend çizgilerinin üstünde seyrediyoruz fakat kısa zaman dilimlerinde çok fazla manipülatif hareketler yapılıyor. 30K beklentim hala devam ediyor fakat bunun içinde tabiki 20k seviyesini ya da hemen önümüzdeki direnci aşmamız gerekiyor.”

Popüler analist Josh Rager, Bitcoin’de şu anda güzel bir fiyat hareketinin olduğunu dile getiriyor. Rager, “Bugün ve daha düşük zaman dilimlerinde birkaç temel seviye arasında güzel fiyat hareketi oldu. Fiyatın desteği 18.265 dolarda yeniden test etme potansiyeli var ancak bu sıçrayabilir ve 18.800 dolarlık direnç seviyesinin yeniden test edilmesine yol açabilir. 18.800 doların üzerine gidilirse Bitcoin muhtemelen 19.300 oları deneyecek” ifadelerini kullandı.

EoDEOZfW4AMb6nq

Bir diğer analist Crypto Michael ise Bitcoin’in 17.800 dolar civarında önemli bir alanda tutunduğunu dile getirdi. Analiste göre şimdi önemli alan 18.200 dolar ve ATH’den önceki son kırıcı, 18.600-18.900 dolar civarındaki direnç.

Analist Aayush Jindal ise boğaların 18.800 dolarlık bölgenin yakınında güçlü bir dirençle karşılaşmasının muhtemel olduğunu dile getiriyor. Jindal’a göre Bitcoin, kırılma direncini 18.800 dolardan temizleyemezse, yeni bir düşüş riskiyle karşı karşıya kalacak. Olumsuz taraftaki ilk destek ise 18.250 dolar seviyesine yakın.

Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 18.593 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin son 24 saatte %3 artış gösterirken, son 7 günde ise %1 oranında düşüş yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner