Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yön Neresi?

Uzun zamandır 10 bin dolarlık psikolojik seviyeyi aşamayan Bitcoin (BTC), önemli direnç seviyelerinden 9 bin 800 dolar seviyesinin altında fiyatlanmaya devam ediyor.

bitcoin fiyatında yön neresi scaled

Uzun zamandır 10 bin dolarlık psikolojik seviyeyi aşamayan Bitcoin (BTC), önemli direnç seviyelerinden 9 bin 800 dolar seviyesinin altında fiyatlanmaya devam ediyor. BTC son olarak önemli bir düşüşün ardından alıcı talebi ile 9 bin seviyesinin üzerinde kalabilmeyi başardı. BTC şu an 9 bin 330 destek seviyesinin üzerinde tutunmaya devam ediyor. Yazının yazıldığı zaman itibariyle -CoinMarketCap verilerine göre- lider kripto para birimi, 9 bin 395 dolar seviyesinden işlem görüyor.

bitcoin 7 günlük grafik
Bitcoin 7 Günlük Grafik

Ünlü analist Denys Serhiichuk’a göre ne boğalar ne de ayılar şu an durumu kontrol edemiyor. Bitcoin son birkaç gündür 9 bin 100 – 9 bin 500 dolar arasında işlem görüyor. Lider kripto para biriminin fiyatı son 7 gün içerisinde en yüksek 9 bin 579 dolar, en düşük ise 9 bin 42 doları gördü.

Serhiichuk’a göre günlük grafiğe baktığımızda, azalan ticaret hacmiyle onaylanan alçak yükseklikler var. Bu, 8 bin 900-9 bin dolar arasında bir yeniden test yapma şansının oldukça yüksek olduğu anlamına geliyor. Grafikteki yükselen çizgi, önde gelen kripto para için mıknatıs olarak adlandırılır. Analist, trader’ların önümüzdeki günlerde 8 bin 900 dolar seviyesine doğru bir düşüş görebileceklerini ifade ediyor.

Serhiichuk’a göre BTC bu seviyenin üzerinde kalabilirse fiyat yukarı yönlü hareketini güçlendirebilir. Bu durum öncelikle 9 bin 500 ve ardından 9 bin 650 dirençlerini gündeme getirebilir. Aşağı yönlü hareket halinde ise 9 bin 330 desteği önemini koruyor. Bu seviyenin üstünde tutunamaması durumunda kripto para birimi 9 bin 220 seviyesine kadar geri çekilebilir.

8 Bin 250 Dolara Düşebilir

Ünlü analist Josh Rager, BTC’de oynaklığın devam edeceğini dile getirdi. Rager, 1000 dolarlık bir mumun oluşabileceğini belirtti. Crypto Michael ise BTC’nin gerekli desteği sürdürüp sürdüremeyeceğine bağlı olarak, eğer sürdürürse durumun iyi olacağını ifade etti.

Analist eğer ivme devam ederse BTC’nin 9 bin 600 dolarlık alanı test edebileceğini dile getirdi. Fakat lider kripto para birimi 9 bin 200 doların altına düşmesi durumunda ise 8 bin 250- 8 bin 500 dolarlık destek alanlarına gerileyebilir.

Yerli analist Dr. Hardfork ise BTC’nin 8 bin dolara düşmesi fikrinin mantıklı olmadığını söyledi. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“İngiltere 125 milyar dolarlık yardım paketini onayladı. AB 750 milyar Euro’luk paketi daha önce duyurmuştu. Dünyadaki bu para bolluğu enflasyon yaratacak. Bu bollukta #BTC’nin 8000 altına düşeceğini söylemek bana mantıklı gelmiyor. Her şey pahalılaşırken #BTC neden ucuzlasın.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner