Yükleniyor...

Bitcoin’deki En Doğru Makro Sinyallerden Birine Göre, Boğa Koşusu Yakın

Bilindiği üzere çok beklenen etkinlik olan Bitcoin madenci blok ödülü yarılanması Mayıs ayında gerçekleşti ve bunun da çeşitli sonuçları oldu.

btc bulls

Bilindiği üzere çok beklenen etkinlik olan Bitcoin madenci blok ödülü yarılanması Mayıs ayında gerçekleşti ve bunun da çeşitli sonuçları oldu. Bu sonuçlardan biri de blok ödüllerinin yarıya düşmesi ile küçük madencilerin adeta kepenk kapatması oldu. Bunun üzerine işlem hızları yavaşlarken, işlem ücretlerinde de artış görüldü.

Bitcoin ağının hash rate’inin %40’lara düşmesiyle birlikte bir madenci kapitülasyonu görülmüş ve gözler madencilere çevrilmişti. Bitcoin madencileri şimdi ise yeni makinelerle sektöre kaldıkları yerden devam edince, toparlanma yoluna gidildi. Blockchain veri firması Coin Metrics, CMBI Bitcoin Hash Rate Endeksi’nin verilerine göre hash rate yarılanma seviyelerine ulaştı ve bu da bizi hızla boğaya götürüyor.

Boğa Koşusu Kapıda Mı?

Kripto para analistlerinden Preston Pysch de 2016’daki Bitcoin yarılanmasını hatırlatarak şu yorumda bulundu:

“2016 yılında yaşadığımız Bitcoin yarılanmasında, fiyat 9 gün boyunca yan hareket yapmış ve sonrasında %28’lik bir düşüş yanmıştı. Yarılanma fiyatına geri dönmek ise dijital varlığın tam 100 gününü almıştı.”

Bu gelişmeleri takiben, hash rate hareketlerinden bahisle önemli bir gösterge sayılan Bitcoin’in Hash Ribbons’u da “Satın Al” sinyalini işaret ediyor. Kripto para analisti Charles Edwards da bunu onaylayarak; bir haftadan biraz daha uzun bir sürede fiyat ivmesi ve iyileşme görülebileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner