Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Fanlarını Kızdıracak Açıklama!

Bitcoin Fanlarını Kızdıracak Açıklama!

ABONE OL:google-news

“Black Swan” yazarı Nassim Taleb, kripto para birimini “harika bir fikir” olarak tanımlamasına rağmen, Bitcoin topluluğunun çoğu üyesini şiddetle eleştiriyor. Matematiksel istatistikçi ve yazar Nassim Taleb, Bitcoin fanlarının çoğunu “fal kurabiyesine göre yaşamaktan bir farkı olmayan salaklar” olarak değerlendiriyor.

Bitcoin’in kökleri liberalizmde yatmaktadır ve kripto para birimini en eski benimseyenlerden bazıları (Roger Ver, Erik Voorhees ve diğerleri) başlangıçta para birimini, hükümetleri merkeziyetsizleştirme ve siyasi özgürlüğü en üst düzeye çıkarmak için bir araç olarak görüyordu. Taleb’in eleştirisi, onu Avusturyalı-İngiliz iktisatçı Friedrich Hayek’e bürokratlar ve politikacılar tarafından küresel merkezi planlamanın uygulanmasını haklı göstermek için suçlayan bir Twitter kullanıcısına yönelikti. Bilim adamı, hükümetin sadece doğal afetler gibi sistematik riskler için gerekli olduğunu açıkladı.

Taleb’in bazı takipçileri, bu ifadelerin insanlar tarafından çarpıtılmış olabileceğini ve çoğunun sadık liberal olmadığını ve bu yüzden tüm toplumu genelleştirmenin mantıksızlığını dile getirdi.

Taleb, Kripto Paraları Seviyor

Taleb, kendi ülkesi Lübnan’daki ekonomik ve politik krizlerin kötüleşmesi üzerine ‘yasal dolandırıcılar’ olarak nitelendirilen bankaları da eleştiriyor. Nisan ayında, Banque du Liban (Lübnan merkez bankası) dövizlerin değerine el koymaya başladığında, takipçilerini kripto para birimleri kullanmaya çağırmıştı.

Ancak Taleb, en büyük ABD borsasının destek ekibinin şikayetine zamanında tepki verememesi üzerine Coinbase hesabını kapattığını da dile getirmişti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,285TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar