Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Hareketi! Sıradaki Hedef Ne?

Bitcoin (BTC), bu hafta başında yaşadığı yükselişle beraber son birkaç gün içinde 11 bin dolara yakın yüksek seviyelerde duruyordu.

btc 3

Bitcoin (BTC), bu hafta başında yaşadığı yükselişle beraber son birkaç gün içinde 11 bin dolara yakın yüksek seviyelerde duruyordu. Kripto para birimi yazının yazıldığı an itibariyle 10 bin 962 dolardan işlem görüyor.

Analistler, yatırımcıların şu anda uzun vadeli ürünleri tercih etmeleri gerektiğinden eminler.

Bitcoin Daha Yükseklere Çıkabilir

Cantering Clark isimli bir kripto para birimi trader’ı, satıcıların (kısa pozisyon sahipleri) şu anda “tuzağa düşmüş” olabileceğini düşündüğünü belirterek aşağıdaki tabloyu paylaştı. Bu muhtemelen Bitcoin’in yükselmesini sağlayacak bir duruma yol açabilir, dolayısıyla bu satıcıları tasfiye eder veya durdurur.

Clark, sözü geçen tabloyu yayınladı ve bunun neden Bitcoin için geçerli olduğunu düşündüğünü açıklamak için şu ifadeleri kullandı:

“Burada kapana kısılmış alıcılar hakkında konuşan ayıları görüyorum. Ben tam tersini düşünüyorum. Dayanak hala uzun bir açılımı tercih ediyor. CVD, fiyattan daha fazla bir dönüş gösteriyor.”

Yükseliş Sinyalleri Mevcut

Yukarı yönlü beklentileri doğrulayan, Bitcoin vadeli işlem fonlama oranlarının durumudur. Bir kripto türevinin fonlama oranı, uzun pozisyonların, türev alım satım fiyatının, fiyatını spot piyasalardan elde eden endeksin fiyatı ile uyumlu olmasını sağlamak için kısa pozisyonlar ödediği ücrettir. Bir kripto türev takipçisi olan ByBt’e göre, önde gelen Bitcoin vadeli işlem piyasalarının fonlama oranları, genel olarak negatif. Buna Binance, BitMEX, OKEx, Huobi ve ByBit dahildir.

Bu, yatırımcılara Bitcoin’in hakim eğiliminin düşüş eğiliminde olduğunu düşündürse de, genellikle olumsuz fonlama oranları, eğilim yükselmeden önce görülür. Negatif finansman oranları, bazılarına, satıcıların çok agresif olduğunu ve olası bir geri dönüşe neden olduğunu gösteriyor.

Bir başka analist Oliver Knight’a göre BTC’de yükseliş sinyalleri mevcut. Bitcoin, sıçrama tahtasında 10 bin doların hemen altında görüldüğü olumlu bir haftayı takiben 11 bin doların üzerine çıkmasını sağlayacak bir hafta sonu kırılmasına gözünü dikmiş durumda. Günlük veya haftalık bir mumu 11 bin doların üzerinde kapatmak, acı bir direnç noktası olarak kalan 12 bin 500 dolarlık en yüksek seviyeye bir devam dönemini tetikleyecektir.

btc

10 bin dolardan yukarıya doğru yaşanan son artış, bu hafta başında 235 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklayan MicroStrategy gibi firmaların rekor seviyedeki yatırımlarıyla aynı zamana denk geliyor. Bu düzeydeki kurumsal yatırım, Bitcoin’i yeni bir paradigmaya kaldırma potansiyeline sahip. Eğer Bitcoin gerçekten bir değer deposu ve geleneksel finansal sistemi için bir koruma haline gelirse, 200 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri nispeten küçük kabul edilecektir.

Yerli analist Cihat Öztürk ise 12 bin doların hedef olduğunu ifade etti. Analist, şunları söyledi:

“10 bin 500 dolarlık direnç yukarı yönlü kırıldığı için, ilk olarak 12 bin dolar hedefi kısa-orta vade arasında gündemde olacaktır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner