Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Sinyalleri Devam Ediyor

Bitcoin (BTC) önündeki 7.

bitcoin geri donus potansiyeli

Bitcoin (BTC) önündeki 7.000 dolar direnci aşmayı başardı ve bu bölgede istikrarlı bir şekilde durmaya devam ediyor. Lider kripto varlık 12 Mart tarihinde yaşanan çöküşün ardından bu şekilde bir istikrar yaşamamıştı.

Kripto varlık analistleri Bitcoin’in önümüzdeki günlerde boğaları destekleyecek teknik bir oluşum olan V-Ters grafiğinin oluşturduğunu belirtiyorlar. Bu durum aynı zamanda Bitcoin’in tarihi yükselişe geçtiğinin bir işareti de olabilir.

Daha önce birçok kez 7.000 dolar seviyesini aşmak için denemelerde bulunan ancak her seferinde sert geri dönüş yaşayan Bitcoin, eğer bu bölgede Bitcoin stabil halde kalmayı başarabilirse, lider kripto varlığın yükseliş trendinin uzayacağına dair işaret olabilir.

Twitter’da popüler kripto varlık tüccarlarından birisi yaptığı açıklama ile ilginç bir olaya dikkat çekti. Bitcoin’in tarihine baktığımızda Nisan ve Mayıs aylarında genellikle yükseliş yaşandığını ve bu durumun tekrar edebileceğini belirtti.

Bugün Bitcoin’de gerçekleşen hareket, lider kripto varlığın 3.000 dolarlık seviyesine geldikten sonra oluşan V şeklindeki grafiğin terse döndüğünü ve bu durum ile birlikte trendin de terse döndüğüne işaret olarak görülüyor.

Saygın bir kripto varlık analisti olan Mohit Sorout yaptığı açıklamada, güç bu şekilde görülüyor diyerek potansiyel yükselişe dikkat çekti.

Sorout 25 Mart tarihinde V-Ters dönüşünün belirtilerinden bahsetmiş ve o zaman ki analizin takibi olarak bu gün yaşananlara dikkat çekti. Bu faktörler göz önüne alındığında kripto varlık piyasasının yakın zamanda ciddi bir yükseliş yaşayabileceği düşünülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner