Yükleniyor...

Covid-19 Etkileri:Dijital Paraların Hızlanması

Deutsche Bank'taki araştırmacılar, koronavirüs pandemisinin küresel ekonomi üzerindeki geniş kapsamlı sonuçlarına ek olarak, merkez bankalarının dijitalleşme yolunda hızlanacaklarını belirttiler.

dijital paraya gecis kopya

Deutsche Bank’taki araştırmacılar, koronavirüs pandemisinin küresel ekonomi üzerindeki geniş kapsamlı sonuçlarına ek olarak, merkez bankalarının dijitalleşme yolunda hızlanacaklarını belirttiler. 3 Nisan’da, Almanya’nın en büyük bankası, dijital ağın merkezinde, euro, yen, İngiliz sterlini ve ABD doları gibi çeşitli para birimlerini birbirine bağlayan bir Bitcoin sembolü görselini tweetledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırmacılara göre, COVID-19 salgını esnasında, birçok hükümet nakit yönetimini potansiyel bir risk faktörü olarak gördüğü için merkez bankaları dijital para birimi projelerini hızlandırıyor. Bu durum muhtemelen Deutsche Bank Research için de dijital paraya yönlendirme çağrısı denilebilir.

Yüzyılda bir olan patojen, yüzyılda bir kez çözüm gerektirir. Başlamak için bariz bir yer, dijital paraya kaçınılmaz geçişi hızlandırmaktır.

Aslında, COVID-19, nihayet dijital ödemeleri tamamen ana konuma getiren katalizör olabilir. Dijital ödeme sistemleri de krizi fırsata çevirip daha çok yaygınlaşma yolunu arıyorlar.

Diğer bir yandan krizin, İngiltere ekonomisini son yüz yıldaki en büyük durgunluğuna doğru yönlendirmesi bekleniyor. Pazartesi günü Deutsche Bank tarafından yayınlanan bir araştırma raporuna göre, salgından kaynaklanan ekonomik sarsıntıların ikinci çeyrekte İngiltere ekonomisi için% 13’lük bir düşüşe yol açabileceğini söyledi. Araştırmacılar, şimdilik, COVID-19 vakalarının büyümesinin Nisan ayı ortalarında zirveye çıkmasını bekliyor. Bu durumun daha da uzaması halinde küresel ekonomiye etkisi çok daha büyük olacaktır.

Merkez bankaları ve dünya çapında para taşımak için yeni yollar aramaya devam ederken, bazı endüstri liderleri dijital para birimlerine geçiş yapmanın zahmetli olduğu düşüncesinde. Bankaların dikkat etmesi gereken şeylerden biri, bu para birimlerinin varlığını merkezileştirmektir. Kripto’nun kuruluş prensibi ademi merkeziyetçilikti, bu nedenle bankaların ademi merkeziyetçilikle ilgili faydaları gözden kaçırmamaları gerekiyor, aksi takdirde sadece başka bir fiat para birimi oluşturmak için harcanan zaman ve kaynakların boşa gitme riskiyle karşı karşıya kalırlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x