Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) yükseliş sürecek mi? Son durum nedir?

Halving'e yaklaşıldıkça performansını artıran Bitcoin'in (BTC) bundan sonraki fiyat hamleleri nasıl olabilir?

Deneyimli yatırımcıdan iddialı Bitcoin tahmini Altı haneyi görebilir

Halving’e yaklaşıldıkça performansını artıran Bitcoin‘in (BTC) bundan sonraki fiyat hamleleri nasıl olabilir?

Halving’e yaklaşık olarak 50 gün kalmasıyla beraber ivmesini giderek artıran Bitcoin (BTC) 60.000 doların üzerinde fiyatlamaya devam ediyor. Haftalık kapanışı kritik bir seviyenin üzerinde yapan kripto paraların lideri, boğa koşusunu her geçen gün netleştiriyor. Kendi yükselişiyle beraber altcoin’leri de peşinden getirmeye başlayan BTC, kripto yatırımcılarını sevince boğdu. Peki BTC tarafındaki bu fiyat hareketi devam edebilir mi? Hangi seviyelerin takibi önemli olabilir?

ATH’nin aşılmasıyla bambaşka bir sezon başlayabilir!

Güncel ATH’ye yalnızca yüzde 10 uzaklıkta olan BTC, piyasadaki heyecanın devam etmesi halinde 68.945 doları kırıp geçebilir. Bu seviyenin aşılması eşliğinde sektöre sıcak para girişi artaracak, içerdeki kripto yatırımcısı daha coşkulu bir hal alacaktır. Daha sonrasında ise direnç seviyelerinin takibi adına Fibonacci indikatörü kullanılabilir. En önemli direnç seviyesi ise psikolojik açıdan zorlu bir nokta olan 100.000 dolar olacaktır.

Halving’e yaklaşıldıkça heyecanın azalması, piyasayı aşağı çekebilecek fud haberlerin gelmesi veya BTC’nin 60.000 dolar altında günlük kapanış yapmaya başlaması gibi unsurlar, satıcıların elini güçlendirecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 61.838 – 57.800 – 53.230 – 50.465 – 46.940 ve 42.025 dolara geri çekilmeler gözlemlenebilir.

bitcoin grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner