Yükleniyor...

PEPE bir haftada yüzde 500 yaptı: Neden yükseliyor?

Memecoin trendinin piyasayı kasıp kavurmasıyla kısa sürede 5x yapan Pepe (PEPE) piyasayı domine etti.

pepe

Memecoin trendinin piyasayı kasıp kavurmasıyla kısa sürede 5x yapan Pepe (PEPE) piyasayı domine etti.

Bitcoin’in (BTC) soluksuz yükselişini direkt olarak takip eden memecoin’ler, piyasayı sallamaya devam ediyor. Birkaç gündür durmadan yukarı yönlü hareket eden memecoin piyasası, yatırımcısının ve severlerinin yüzünü güldürdü. Özellikle de Pepe’nin (PEPE) sürekli ATH tazelemesi, dikkatlerden kaçmadı. Son 24 saatte yüzde 55,38 artan popüler coin, “En Çok Yükselen Kripto Paralar” listesinde taht kurdu. Diğer altcoin’lere tur bindiren PEPE yükselişini sürdürebilir mi?

yukselen kripto paralar 1

Memecoin furyası devam ettikçe PEPE’den beklentiler büyük!

Çok kısa bir sürede yüzde 502,18 oranında atış kaydeden PEPE, memecoin çılgınlığından en çok yararlanan coin oldu. 2023’e Damga vuran PEPE, şu an için Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi memecoin’leri sollayarak 2024’te öne çıkmaya devam ediyor. Etkili bir topluluğa sahip olan PEPE, BTC’nin fiyat yapısını bozmaması ve memecoin çılgınlığının sürmesi halinde üst seviyeleri hedefleyebilir.

Memecoin trendinin gücünü kaybetmesi, BTC’nin 60.000 dolar altında günlük kapanışlar yapmaya başlaması veya BTC dominasyonunun artışı halinde PEPE’de büyük bir satış baskısı oluşabilir. Hem piyasanın henüz düzeltme vermemesi, hem de PEPE’nin kesintisiz yükselişi paritedeki riskleri artırmış durumda. Özellikle de PEPE yatırımcılarının bu unsurları göz önünde bulundurması gerekir.

Ekran Resmi 2024 03 04 09.25.04

Pepe (PEPE) nedir?

Pepe (PEPE), Ethereum blockchain ağı üzerinde üretilmiş deflasyonist bir meme coin’dir. PEPE, Matt Furie tarafından yaratılan ve 2000’lerde çok popüler bir internet meme’ine dönüşen “Pepe the Frog” (Kurbağa Pepe) karakterinden esinlenilerek tasarlanmıştır.

2023 yılında piyasaya sunulan PEPE, resmi sitesinde amacını şu sözler ile açıklamaktadır: “Pepe, meme coinleri yeniden harika yapmak için karşınızda. Ön satış olmadan, sıfır vergiyle, yanmış bir likidite havuzu (LP) ve sözleşmeden feragat edilerek gizlilikle piyasaya sürülen PEPE, sonsuza dek halkın parasıdır.”

Bu açıklamadan anlaşılacağı üzere Pepe, kripto para topluluğuna; vergiden muafiyet politikası, uzun vadeli staker’ları ödüllendiren yeniden dağıtımcı bir sistem ve PEPE kıtlığını korumayı amaçlayan bir token yakım mekanizması kurarak hitap etmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner