Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 4 Mart 2024

Yeni haftaya 63 bin doların üzerinde başlangıç yapan Bitcoin (BTC), altcoin piyasasına değer kattı.

kripto paralar

Yeni haftaya 63 bin doların üzerinde başlangıç yapan Bitcoin (BTC), altcoin piyasasına değer kattı.

Mart ayına iyi bir giriş yapan Bitcoin (BTC) pozitif ivmesini sürdürüyor. Haftalık kapanışı 63.000 doların üzerinde yapan kripto paraların amirali, başta memecoin’ler olmak üzere birçok trendi ateşledi. Onlarca proje, son 24 saatte yüzde 10’dan fazla artış kaydederek yatırımcısını sevindirdi. Bazıları ise BTC dominasyondan dolayı değer kaybetti. Peki bu altcoin’ler hangileri oldu?

Kazanan kripto paralar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 55,38 artış gösteren Pepe (PEPE) zirveye oturdu. Yüzde 32,91’lik artışla Bonk (BONK) ikinci sırada, Fantom (FTM) yüzde 26,39’luk artışla üçüncü sırada, yüzde 21,34’lük artışla Axelar (AXL) dördüncü sırada yer aldı. Son sıraya ise yüzde 17,17’lik yükselişiyle JasmyCoin (JASMY) yerleşti.

yukselen kripto paralar

Kaybeden kripto paralar listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Bitcoin SV (BSV) yer aldı. BSV, son 24 saatte yüzde 10,26 düşerek zirveye yerleşti. Ardından Arbitrum (ARB) geldi. ARB, son 24 saatte yüzde 7,77 değer kaybetti. Üçüncü sırada yüzde 7,48’lik düşüşle Sei (SEI), dördüncü sırada yüzde 6,93’lük düşüşle Dogwifhat (WIF) ve son olarak beşinci sırada yüzde 6,34’lük düşüşle Optimism (OP) yer aldı.

dusen kripto paralar

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner