Yükleniyor...

BRC20’lerde satış dalgası: Neden düşüyorlar?

BRC20'lerin en önemli isimleri Ordi (ORDI) ve Sats (SATS) kısa süredeki düşüşleriyle panik havası yarattı.

bitcoin-grafik

BRC20’lerin en önemli isimleri Ordi (ORDI) ve Sats (SATS) kısa süredeki düşüşleriyle panik havası yarattı.

Bitcoin’in (BTC) düzeltme vermesinden sonra düşüş yönlü eğilime geçen altcoin’lerde Ordi (ORDI) ve Sats (SATS)‘ın fiyat hareketleri korkuttu. BRC20 furyasının başını çeken ORDI ve SATS, satış baskısı görerek minör destek seviyelerine gevşedi. Son 24 saatte yüzde 7,99 düşen SATS, “En Çok Kaybeden Kripto Paralar” listesinde ikinci sırayı aldı. Yüzde 7,71 değer kaybeden ORDI ise üçüncü sıraya oturdu. Listenin üst seviyelerinde iki BRC20 projesinin olması ise furya ve yatırımcıları hakkında soru işareti yarattı.

BRC20 dusus

Memecoin ve Yapay Zeka (AI) trendi, BRC20’leri gölgede bıraktı!

Başta köpekli coin’ler olmak üzere uçuşa geçen memecoin piyasası, diğer trendlere büyük bir fark attı. Bununla beraber Yapay Zeka (AI) trendinin de güçlü bir şekilde ilerlemesi, diğer alanlara olan talebi azalttı. Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Pepe (PEPE), Fetch.ai (FET) ve SingulartiyNET (AGIX) gibi altcoin’lerin sert yükselişleri, farklı trendlerde yer alan altcoin’lerden çıkışı beraberinde getirdi. Bu çıkışlardan en çok zarar gören ise BRC20’ler oldu. ORDI ve SATS önde gelmek üzere pek çok BRC20 projesinde ardı ardına gelen satışlar gözlemlendi.

BRC20 projelerinin yeniden bir ilgi yakalayabilmesi adına güncel trendlerin zayıflaması gerekebilir. Örneğin memecoin piyasasında başlayabilecek bir geri çekilme veya AI coin’lerinin yataya bağlaması, yeniden BRC20’lere para akıtabilir. Böyle bir senaryoda teknik analiz tarafından ziyade paranın akışı, sektörden gelebilecek haberler ve BTC fiyatı kritik rol oynayacaktır. Bunlara ek olarak BTC’nin hacimli ve istikrarlı yükseldiği bir süreçte BRC20’lere yeniden bir ilgi gözlemlenebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner