Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Trendi Sadece Bir Başlangıç

Kripto para dünyasında, her işaret bir yükseliş işaretidir.

btc

Kripto para dünyasında, her işaret bir yükseliş işaretidir. Çin’in blok zincirine girmesinden Facebook’un kendi kripto para birimini piyasaya sürmesine, Donald Trump’ın Bitcoin (BTC) hakkında tweet atmasından Elon Musk’ın söylemlerine kadar neredeyse her şey yaklaşan boğa koşusunun bir işareti olarak yorumlanabilir. Söylemeye gerek yok, bu işaretlerin hepsinin arkasında herhangi bir destek bulunmuyor.

Her şey bir boğa koşusunun işareti olduğunda, aslında hiçbir şey yaşanmaz. Bununla birlikte, Bitcoin’in önceki trendine karşı gerçek fiyatına bakıldığında sinyaller bulunabilir. Bu sinyaller, Bitcoin’in aya ulaşmasını sağlamasa bile, genellikle her iki yöndeki salınımın daha önce olduğundan daha olduğunu gösteren bir veya iki kilit noktaya sahiptirler. İşte şu an BTC için böyle bir sinyal var.

Ayılar Devralmış Gibi Görünse de…

Bitcoin piyasalarına bakıldığında, durumu ayıların devraldığı düşünülebilir. Neredeyse tam bir aydır güçlü bir tutuştan sonra lider kripto para birimi 12 bin dolardan 10 bin dolara düşüş yaşadı. Tabi BTC’nin bu durumda dört haneli rakamlara düşmesi de bir ihtimaldi. Düşüşün ilk tereddütleri uzun vadeli piyasa hissini geçersiz kılabilirken, verilere bir göz atmak Bitcoin’in fiyatında yaşanan düşüşe rağmen büyük bir eşiği henüz geçtiğini gösteriyor.

Bitcoin’in günlük kapanışını yıllık hareketli ortalamasına göre çizmek, mevcut fiyatın YTD değerine karşı nerede durduğunun iyi bir görüntüsünü sunar. Bu önermeye dayanarak, 12 Mart’taki düşüşler MA üzerinde iki nedenden dolayı büyük bir etkiye sahip olacaktır -kazanın ciddiyeti (ticaret fiyatının yaklaşık yüzde 50’si) ve zamanlama (yılın başından bu yana 72 gün). Sadece bir günlük düşüş, BTC günlük kapanış fiyatı ile hareketli ortalama arasındaki farkı bin doların altından 3 bin 500 doların üzerine çıkardı.

Yukarıdaki grafik, Bitcoin’in kapanış fiyatı ile yılın başından 4 Eylül’deki en son düşüşe kadar yıllık hareketli ortalaması arasındaki günlük farkı göstermektedir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, fark Mart’taki düşüşten sonra artmaya başladı ve o zamandan beri her geçen gün artıyor ve mevcut işlem fiyatı ortalamaya göre mesafeyi kapatıyor.

Yükselişi Sürdürebilir

Şimdi, bu boşluğun nasıl kapandığına bakmak önemli. Düşüşten önce, hareketli ortalamanın en yüksek noktası, 26 Şubat’ta Bitcoin’in ikinci kez 10 bin doların üzerine çıkmasıyla kaydedilen 8 bin 988 dolardı. Seviyenin üzerindeki yükselişi uzun sürmezken ortalamasını yükseltti. O zamandan beri, ortalama sürekli olarak düşüyor ve Mart düşüşüyle ​​daha da kötüleşti. Bununla birlikte, Eylül ayının başında, yıllık hareketli ortalama 26 Şubat sınırını aşarak 1 Eylül’de 9 bin 28 dolara yükseldi.

4 Eylül’de 10 bin dolara düşüşün ortalamayı etkilediğini düşünüyorsanız, etkilemedi. Ortalama, Bitcoin’in Temmuz ayının sonundan bu yana fiyatını 10 bin doların üzerinde tuttuğu gün sayısı nedeniyle sürekli olarak yükseliyor. Durum devam ederken, ortalama 9 bin 141 dolar, Bitcoin’in işlem fiyatından bin 200 dolardan daha az, ancak yine de, ilk etapta 8 bin 200 ila 9 bin dolar arasındaki boşluğu kapatmanın yaklaşık dört ay sürdüğü düşünüldüğünde iyi bir mesafe.

Aşağıdaki grafik, Bitcoin’in günlük kapanış fiyatını hareketli ortalamaya göre gösterir ve ikincisinin Şubat ayında önceki en yüksek noktasının üzerine çıktığını görebilirsiniz.

Bitcoin Fiyat Analizii

Sonuç olarak, Bitcoin’in son fiyat çalışması sadece mevcut fiyatını değil, aynı zamanda yıllık ortalamasını da yükseltti. Bu sadece şu andaki olumlu bir işaret değil, aynı zamanda fiyat artışının sadece bir “pompa” olmadığını, uzunca bir süre kendini sürdürmek için yeterli desteği olduğunu gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner