Yükleniyor...

Yearn.Finance (YFI) Fiyat Tahminleri: Uzmanların 2020 ve 2021 YFI Öngörüleri

Son zamanların en popüler kripto para birimlerinden birisi olan yearn.

yearn finance fiyat tahminleri

Son zamanların en popüler kripto para birimlerinden birisi olan yearn.finance, yükselişiyle yatırımcısını mutlu etmeye devam ediyor. Popülerliğini her geçen gün arttırarak fiyat bakımından Bitcoin’in de üstüne çıkan YFI hakkında analistler çılgın fiyat tahminleri yapmaya devam ediyor.

Biz de bu yazıda sizlere yearn.finance hakkında analistler ve yatırımcılar tarafından yapılan fiyat tahminlerini sunacağız. Öncelikle yearn.finance nedir, ne işe yarar onu inceleyelim.

Yearn.Finance Nedir?

Yearn.finance, Aave, Compound ve diğerleri gibi kredi hizmeti sunmaktadır. Sistem kripto para topluluğundan oluşur ve merkezi olmayan bir ekosistemdir. En karlı kredi verme hizmetlerini algoritmik olarak bularak token kredisini optimize etmeyi amaçlamaktadır. Fonlar, kârı maksimize etmek için periyodik olarak yeniden dengelenen para yatırıldıktan sonra token’a dönüştürülür. Yearn.finance kendileri için en iyi stratejileri otomatik olarak seçen bir protokol isteyen yield farming yapan kişiler için kullanışlıdır.

Yearn.Finance, Ethereum ekosistemindeki bir dizi gelir üreten ürüne açılan kapı olmayı hedefliyor. Ağustos 2020’de hızlı bir yükselişin ardından, şimdilerde daha da popüler olan merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe en iyi getiriyi arayan, Yearn.Finance’a yöneliyor.

Bir gözlemcinin “tüm DeFi için sezgisel bir arayüz” olarak adlandırdığı şeyin olasılığı, Yearn ve YFI kripto parasını son “Garip DeFi” projelerinden ayıran şeydir. Ancak Yearn’ın birkaç farklı unsuru olduğu göz önüne alındığında, platform acemi yatırımcıların anlaması daha zor olanlardan birisidir. Kısacası profesyonel olmak bu platformu kullanmak için önemli bir detaydır.

Yearn.Finance çeşitli DeFi ürünleri için bir portaldır. Ve DeFi’ın şu anda kendisine adanmış milyarlarca dolarlık kripto varlığına sahip olduğu göz önüne alındığında, ana akım trader’lar her gün işlem yapmaya başlayabilir. Böyle bir durumda, bir ön kapı çok değerli olacaktır.

Variant Fund’dan Jesse Walden, CoinDesk’e bir telefon görüşmesinde şunları söylemiştir:

“Tüm Yearn ürünlerinin birleştirici amacı, tüm DeFi için bu basit sezgisel arayüzü oluşturmaktır.”

Aslan payını oluşturan Vault’lardır, ancak Yearn aktif trader’lar için hayatı kolaylaştırmak amacıyla diğer ekiplerin DeFi ürünlerine kullanıcı arayüzleri de oluşturmuştur. Örneğin, Zap, Zapper.fi için bir erişim noktasıdır (karmaşık pozisyonları almayı kolaylaştırır) ve Cover, Nexus Mutual’a (kullanıcıların Yearn’da akıllı sözleşme riskinden korunmasına olanak tanır) bir erişim noktasıdır. APR, ziyaretçilere çeşitli varlıkları çeşitli ürünlere yatırmanın getirilerini görmek için tek bir yer sağlayan bir sayfadır. Diğer ürünler ise şu anda test ediliyor.

Ama elbette, Yearn.Finance kendi ürünlerine de erişim sağlıyor ve insanların konuştuğu asıl şey de bu.

Yearn.Finance Token (YFI) Nedir?

YFI, Yearn’ın yönetim token’ıdır. Gerçekten de insanların dikkatini çekmiştir çünkü Yearn’ın yaratıcısı Andre Cronje kendisi için herhangi bir şeyi ayırmamıştır. Tüm bunları, projeye fayda sağlayan belirli kilit likidite havuzlarında mevduatı olan insanlara verdi. Sadece 30 bin YFI var ve hepsi şimdiden dağıtıldı. YFI belgelerine göre, yönetişim tarafından daha fazlası da basılabilir.

Gauntlet Network’ten Tarun Chitra (ve aynı zamanda Yearn’ın dokuz kişilik multisig üyesidir, bir yönetim kurulunun eşdeğeri) bunun olacağına inanmıyor:

“Bence enflasyon yok demesi burada kalacak. Sistemin para kazanmasının başka yolları olduğunu düşünüyorum.”

Yani YFI’yi şimdi elde etmek için, kullanıcıların sadece satın alması gerekiyor. Yönetişime katılmak için, YFI sahiplerinin YFI’ları ile pay almaları gerekir; bir oylamaya katıldıktan sonra üç gün takılıp kalıyorlar. Platformun olumsuz tarafı bu, ancak olumlu tarafı oylama için küçük bir ücret kazanacak olmaları.

yfi

Yearn.Finance Fiyat Beklentileri 

Birçok yatırımcı ve analist Yearn.Finance’ın geleceği konusunda oldukça umutlu. Hali hazırda Bitcoin’den (BTC) daha yüksek bir fiyatla işlem gören YFI’nın daha da yükselebileceğini düşünen birçok kişi var.

Digitalcoin Platformunun YFI Beklentileri

Digitalcoin adlı platformun YFI sayfasında, sorular ve cevaplar bölümünde YFI’nın gelecekte göreceği en düşük rakam için 42 bin 519 dolarlık bir tahmin yapıldı. En yüksek seviye ise 155 bin 581 olarak belirlendi. Digitalcoin’in diğer yıllar için beklentileri ise şu şekilde:

  • 2021: 47 bin 72 dolar
  • 2022: 65 bin 261 dolar
  • 2023: 69 bin 173 dolar
  • 2024: 92 bin 56 dolar
  • 2025: 105 bin 93 dolar
  • 2026: 98 bin 646 dolar
  • 2027: 131 bin 324 dolar

Bitmex CEO’su Arthur Hayes’in YFI Tahminleri

Yearn Finance (YFI) 30 bin dolar eşiğini geçerken, yatırımcılar YFI fiyatının yükselmeye devam edip etmeyeceğini merak ediyor. BitMEX CEO’su Arthur Hayes, bu soruya olumlu yanıt veriyor ve YFI için rekor bir fiyat tahmini sağlıyor. Ünlü CEO, YFI fiyatının bir noktada 100 bin dolara kadar çıkabileceğini belirtiyor.

Coin Arbitrage Bot’a Göre YFI Tahminleri

Coin Arbitrage Bot web sitesine göre YFI’nın 2020 yılında göreceği fiyat 25 bin 899 olacak. Web sitesine göre bugünden itibaren tam olarak bir yıl sonra fiyatın 31 bin 662 dolar olacağı ifade ediliyor.

Wallet Investor’a Göre YFI Tahminleri

Walletinvestor.com’da, yearn.finance gibi geniş dijital para yelpazesi için teknik analizle gelecekteki değerleri tahmin etme yöntemi kullanılıyor. Web sitesine göre iyi getiri sağlayan sanal para birimleri arıyorsanız, YFI karlı bir yatırım seçeneği olabilir. Ekibin tahminlerine göre uzun vadeli bir artış bekleniyor, 2025 için fiyat tahmini 122 bin 170 ABD Doları. 5 yıllık bir yatırımla gelirin %+ 3809.96 civarında olması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner