Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Bir Borsa Daha Uniswap’i (UNI) Listelemeye Başladı

Dünyanın en önemli kripto para birimi borsalarından birisi olan Bitfinex, Uniswap (UNI) piyasa değerinin yüzde 25'ini kaybettikten sonra kripto parayı USD ve Tether perleri ile ticaret listesine ekledi.

uniswap uni

Dünyanın en önemli kripto para birimi borsalarından birisi olan Bitfinex, Uniswap (UNI) piyasa değerinin yüzde 25’ini kaybettikten sonra kripto parayı USD ve Tether perleri ile ticaret listesine ekledi.

Bitfinex, Uniswap isimli Ethereum tabanlı DEX tarafından başlatılan UNI token’ının listesini duyurdu. Bitfinex’te para yatırma işlemleri halihazırda etkinleştirildi. UNI token’ı, USD ve Tether’in USDT stablecoin’i ile işleme açıldı. Şu anda TradingView, UNI’yi listeleyen 7 kripto para borsasını gösteriyor: Binance, KuCoin, OKEx, Poloniex, Huobi ve FTX.

Bazı analistler, UNI’nin benimsenmesinin ve kullanım oranlarının artmasıyla beraber daha fazla fiyatlanabileceğini dile getiriyor. Şayet UNI mevcut yörüngesinde devam ederse, kısa süre içinde merkezi olmayan bir diğer platform Compound’un COMP token’ınından -şu anda 540 milyon dolarda- devralabilir ve kendisi Haziran sonunda büyük bir fiyat artışı yaşadı.
DeFi Pulse’a göre, Uniswap zaten şu anda 1 numaralı DeFi projesi.

UNI, ETH Madenci Ücretlerini Yükseltiyor

Cuma günü UNI, değerinin yüzde 25’ini kaybetti ancak yazının yazıldığı sırada, UNI küçük bir artış gösterdi ve USDT’ye karşı 7.18 dolardan işlem görmeye başladı. Binance, UNI’yi iki gün önce borsaya eklemişti. UNI lansmanı, ETH madenci ücretlerinde yüksek bir artışa neden oldu.

Bu kısmen, Uniswap’in 1 Eylül’den önce Uniswap kullanan her bir trader’a 400 UNI hediye etmesinden kaynaklandı. Duyuru bu haftanın başlarında yapıldı ve o noktada 400 UNI yaklaşık bin 500 dolar değerindeydi; bu, koronavirüs karantinasından sonra ABD vatandaşlarına verilen teşvik çekinden bile fazla bir ücrete denk geliyor.

Bitfinex Nedir?

Bitfinex, dijital para trader’ları ve küresel likidite sağlayıcıları için son teknoloji hizmetler sunan bir dijital varlık ticaret platformudur. 2012’de kurulan Bitfinex, kripto para birimi ticaretinde artan ilgiyi karşılamak için kurulan ilk profesyonel platformlardan birisiydi. O zamandan beri ekip, dijital varlık trader’ları ve kurumları için başlangıç ​​platformu olarak yerini sağlamlaştırırken paha biçilmez bir deneyim kazandı.

Bitfinex, bir dizi gelişmiş ticaret özellikleri ve grafik araçlarına ek olarak, geniş bir dijital varlık yelpazesi için Borsa Ticareti, Marj Ticareti ve Finansmanı (P2P Finansmanı) Tezgah Üstü (OTC) ve Türevlere erişim sağlar. Bitfinex’in stratejisi, dünya çapındaki profesyonel trader’lar ve likidite sağlayıcıları için benzersiz destek, araçlar ve yenilik sağlamaya odaklanmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner