Yükleniyor...

Analizlere Göre DeFi, Ethereum’u (ETH) Şaha Kaldıracak

Eski piyasalar ve Bitcoin yeni zirvelerden red yerken, Ethereum (ETH) iyi durumda.

ethereum eth

Eski piyasalar ve Bitcoin yeni zirvelerden red yerken, Ethereum (ETH) iyi durumda. Uniswap’ın UNI token’ının piyasaya sürülmesinden bu yana, önde gelen kripto para biriminin fiyatı yaklaşık %6-7 oranında arttı.

Bu ayın başlarında belirlenen en düşük seviyelerden, kripto para %20’nin üzerinde yükseldi ve bu piyasanın bir ayı eğiliminin eşiğinde olduğunu düşünen bazı yorumcuları şok etti. Bazı analistlere göre Ethereum, önümüzdeki günlerde daha da yükselmeye hazırlanıyor.

Analistlere göre DeFi, ETH’nin fiyatının ileride daha da yükselmesini sağlayacak.

Çok Yakında Yükselebilir

Blockchain analitik firması Santiment’in 17 Eylül’de bildirdiğine göre Ethereum, zincir üzerindeki istatistikler boğaları tercih ettiği için yükselişini önümüzdeki günlerde sürdürmeye hazırlanıyor.

Verilerine göre, ETH’nin fiyat hareketi ile Ethereum ağındaki günlük aktif adres sayısı arasında bir farklılık oluşuyor. En son böyle bir ayrışma, Ağustos / Eylül başında %20’lik güçlü bir yükselişten önce görüldü. Bu aynı zamanda Ağustos ayından bu yana ilk olumlu sapma ve boğaların yakında ETH’nin fiyat hareketi üzerindeki kontrolünü yeniden sağlayabileceğini düşündürmektedir:

“ETH, yükseliş ile Perşembe günü BTC’den ayrıldı, çünkü DAA Sapma Modelimiz, canlandırıcı +%7 fiyat artışında daha fazla büyüme için yer olduğunu gösteriyor.”

EiJNaIQUwAAhOnE

Hala Olumlu Temeller Var

ETH’nin uzun vadeli temelleri, son fiyat hareketine rağmen iyi durumda. Placeholder Capital’in ortaklarından Chris Burniske, geçtiğimiz günlerde Ethereum’un bu piyasa döngüsündeki beklentileri hakkında yorum yaptı:

“Bu arada, ana akımda ETH bloktaki yeni çocuk olacak. Bu farkındalığın çılgınca gitmesini bekleyin. ETH’nin ömrü boyunca BTC’ye olan üstün performansı göz önüne alındığında (aşağıdaki tablo tekrar), daha küçük ağ değeri ve güçlü zincir içi ekonomilerden bahsetmeye gerek yok. ETH/BTC’nin yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerini geçmesi için birçok neden görüyorum.”

Ünlü isim DeFi’ın Ethereum’u son döngüdeki ICO’lardan daha yükseğe çıkarmak için daha fazlasını yapacağını söyledi:

“2017’de ICO’lar, ETH’yi 100 milyar dolarlık piyasa sınırının ötesine taşımaya yardımcı oldu. Bu sonraki döngüde, DeFi muhtemelen ETH’yi 1 trilyon dolarlık piyasa değerine çıkarmaya yardımcı olacak.”

Ethereum, işlem ücretlerinin kayda değer yükseklere ulaşmasıyla kısa vadeli endişelerle karşılaşabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner