Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) zorlu süreç: Bu seviyenin önemi artıyor!

Minör direnci aşmakta zorlanan Bitcoin (BTC) satış baskısına yenik düşerek tekrardan alt seviyelere çekildi.

bitcoin likidasyon

Minör direnci aşmakta zorlanan Bitcoin (BTC) satış baskısına yenik düşerek tekrardan alt seviyelere çekildi.

Bir süredir rotasını henüz çizemeyen Bitcoin, volatil fiyat hareketlerini sürdürüyor. Kritik destek bölgesini şu an için korumayı başaran kirpto paraların lideri, son fiyat hamlesiyle yatırımcılara umut vermişti. Ancak daha sonrasında gelen satış baskısı, BTC fiyatını yeniden alt seviyelere itti. Bu gelişmeler ile beraber altcoin’lerde gerilim yaratmaya devam Bitcoin, tekrardan yükselişe geçecek mi? BTC için dikkate alınması gereken seviyeler hangileridir?

Yatırımcıların gözü Bitcoin’de!

Halving’in tamamlanmasından bu yana iyi bir görünüm çizmeyen Bitcoin, kripto yatırımcılarının ilgi odağı olmaya devam ediyor. Özellikle de altcoin’lerde yarattığı baskıyla piyasaya rahat bir nefes aldırmayan kripto paraların amirali, bir süre daha piyasayı yorucak gibi duruyor.

Haberin yazımı itibarıyla 63.354 dolardan el değiştiren BTC, halving etkisinin başlaması veya gelebilecek olumlu bir haber ile birlikte sırasıyla 64.534 – 67.091 – 69.017 – 71.289 ve 73.684 dolara doğru harekete geçebilir. ATH’nin kırılması halinde ise BTC için yepyeni bir boğa koşusu başlayacaktır.

bitcoin btc 30nisan

Jeopolitik problemlerin devam etmesi, fud haberlerin gelmesi veya halving coşkusunun başlayamaması, BTC’deki satış yönlü işlemleri artırabilir. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 63.000 – 62.000 – 60.810 – 59.009 – 56.622 ve 54.966 dolara düşüşler takip edilebilir. Kısa/orta vadeli fiyat yapısı için 62.000 – 63.000 dolar aralığı kritik olacaktır. Bu bölgede ayı-boğa savaşının kızışması beklenebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner