Yükleniyor...

Santiment, müjdeli haberi verdi: Altcoin rallisi geliyor mu?

Ethereum ağı altı aydan fazla bir süredir en ucuz gününü geçirdi, bu da altcoinler'dek, yükselişin birçok kişinin beklediğinden daha erken yükselebileceğini işaret olabilir.

ethereum grafik

Ethereum ağı altı aydan fazla bir süredir en ucuz gününü geçirdi, bu da altcoinler’dek, yükselişin birçok kişinin beklediğinden daha erken yükselebileceğini işaret olabilir.

Ethereum ağındaki gas ücretleri, ETH fiyatının hafta sonu bir göstermesine rağmen altı ayın en düşük seviyesine geldi ve kripto analiz firması Santiment”in analistleri bu gelişmelerin yaklaşan bir altcoin rallisi olabileceğini ifade etti. Santiment’in 28 Nisan tarihli bir X gönderisine göre, 27 Nisan’da bir Ethereum çevirisi için ortalama ücret 1,12 dolara kadar geriledi.

Santiment, “Yatırımcılar tarihsel olarak, kriptonun ‘yükseldiğini’ hissetme ya da işlem ücretleriyle gözlemlenebilen ‘tükendiğini’ hissetme gibi duygusal döngüler arasında hareket ediyor” dedi.

bitcoin kripto altcoin 1

Santiment, ücretlerin yerel piyasanın tepe noktalarında zirve yapma ve piyasa dipleri civarında dinlenme durumu düşük seviyelerine gerileme eğiliminde olduğunu vurguladı. Ethereum’daki gaz ücretleri, ERC-404 standardına olan ilgi dalgasının ortasında Şubat ayında sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Popüler kripto analiz platformu, düşük gaz ücretlerinin Ethereum ağ aktivitesinde gelecekte bir artışa işaret edebileceğini ve bir altcoin rallisinin başlangıcına işaret ettiğini öne sürdü.

“Piyasaların son 6 hafta içinde büyük ölçüde geri çekilmesiyle birlikte, talep eksikliği ve ağ üzerindeki baskı ETH ve ilgili altcoinlerin birçok kişinin beklediğinden daha erken dönmesine yardımcı olabilir.”

CoinGecko verileri ışığında, Ether fiyatı geçen hafta yüzde 4,3 değer kazanarak bir nebze de olsa yükseliş kaydetti.

27 Nisan’da, Ethereum katman-2 ağları Optimism, Arbitrum ve Polygon’un yerel tokenleri, piyasa değerine göre ilk 50 kripto para birimi arasında en iyi performans gösteren ilk beş varlıktan üçünü oluşturarak sırasıyla yüzde 11,7, 3,5 ve 2,8 değer kazandı.

bitcoin altcoin kripto 2

Ağ faaliyetinin azalması, Ethereum’un dolaşımdaki arzının geçen ayın en yüksek noktasına çıkmasıyla beraber gerçekleşti. Ultrasound.money verilerin doğrultusunda, son 30 günde 74.458 yeni ETH ihraç edilirken yalnızca 57.516’sı yakıldı ve bu da 16.979 yeni ETH net arz artışı ile sonuçlandı.

Bu durum, istikrarlı bir deflasyona sahne olan önceki beş ayla tam bir tezat oluşturuyor. ETH enflasyonundaki son yükselişe rağmen, ağın 15 Eylül 2022’de gerçekleşen ve Merge olarak adlandırılan bir proof-of-stake mutabakat mekanizmasına geçişinden bu yana 437.000’den fazla ETH yakıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner