Yükleniyor...

Kripto analistinden şaşırtan tahmin: “Bir milyar yolunda!”

Boston Consulting Group gibi şirketlerin daha ihtiyatlı tahminleri, kripto endüstrisinin 2030 yılına kadar ilk milyar kullanıcıya ulaşacağını öngörüyor.

analist

Boston Consulting Group gibi şirketlerin daha ihtiyatlı tahminleri, kripto endüstrisinin 2030 yılına kadar ilk milyar kullanıcıya ulaşacağını öngörüyor. Kripto para analisti Willy Woo‘ya göre kripto para sektörü 2025’in sonuna kadar ilk milyar kullanıcısına ulaşabilir.

Woo, 29 Nisan tarihli bir X gönderisinde şunu yazdı :

“Sektör, 2025’in sonuna kadar bir milyar kripto kullanıcısına ulaşma yolunda. Bu grafikteki birçok bağımsız önceki çalışmanın bir tahmini. Binance, kripto kullanıcılarının yüzde 65’inin Bitcoin sahibi olduğunu tahmin ediyor.”

kripto altcoin sektor2

Bitcoin ESG Forecast’in yatırımcısı ve yazarı Daniel Batten’a göre Woo’nun grafiği, mevcut tüm kripto varlık kullanıcılarını haritalandırmayı ve ilk milyar benimseyenleri tahmin etmeyi amaçlayan ilk kapsamlı model. Batten, Woo’ya X şeklinde bir yanıt yazdı:

“İnanılmaz bir tablo. Tam bir geri izlemeyle 1B eşiğini ne zaman geçeceğimize dair sahip olduğumuz ilk görüş.”

Grafik, sektör kullanıcılarını KYC doğrulamasını tamamlayan ve daha önce blokzinciri üzerinde işlem yapmış benzersiz varlıklar olarak tanımlıyor. İlk milyar kripto kullanıcısına ulaşmak, uzun süredir kripto paranın ana akım benimsenmesinde önemli bir kilometre taşı olarak lanse ediliyor. Ana akım benimseyenler, dijital varlıkların fiyatının değer kazanması için önemli olan yeni bir sermaye akışı getirebilir.

Kripto endüstrisi, 2025 yılına kadar bir milyar kullanıcıya ulaşabilir mi?

CryptoCom‘un Ocak 2024 tarihli raporuna göre, kripto para sahiplerinin sayısı 2023’te yüzde 34 artarak 580 milyona yükseldi.

Bitcoin sahipleri Ocak’taki 222 milyondan Aralık 2023’te yüzde 33 artarak 296 milyona yükseldi ve küresel yatırımcıların yüzde 51’ini oluşturdu. Raporda, Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) etrafındaki gelişmelerin kullanıcı büyümesinin arkasındaki ana katalizör olduğu belirtiliyor.

kripto altcoin sektor

Ancak mevcut 580 milyon kullanıcının ilk milyara ulaşması için yüzde 72’lik bir artışa ihtiyacı var ki bu da geçen yılın büyümesine bakıldığında pek mümkün görünmüyor.Dünyanın en büyük yönetim danışmanlığı şirketi Boston Consulting Group, 2022 ortak raporunda, Bitget ve Foresight Ventures ile birlikte 2030 yılına kadar ilk milyar kullanıcıya ulaşacağını tahmin ediyor.

Rapor, mevcut kripto benimseme oranının devam etmesi koşuluyla, internetin benimseme eğrisini bir milyar kullanıcıya ulaşmak için mevcut coin sahipleriyle ve sıfır olmayan bakiyeye sahip Ethereum adresleriyle karşılaştırıyor. BCG’ye göre sektörün benimsenmesi hâlâ düşük ve “büyümek için bolca alan var.” Danışmanlık devi, küresel hisse senetlerine yatırılan %25’e karşılık, bireysel servetin yalnızca yüzde 0,3’ünün sektöre yatırıldığını tahmin ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner