Yükleniyor...

Bitcoin’de büyük değişim: Son 10 yılın en düşük seviyesinde!

Bitcoin'in borsalara girişi tüm zamanların en yüksek seviyesi 74 bin doların ardından 10 yılın en düşük seviyesine geriledi.

bitcoin analiz kripto

Bitcoin’in borsalara girişi tüm zamanların en yüksek seviyesi 74 bin doların ardından 10 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Son veriler, döviz girişlerinin neredeyse 10 yıldır görülmeyen düşük seviyelere ulaştığını gösteriyor. Zincir üstü analiz platformu CryptoQuant‘ın verileri, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi 73.800 dolardan bu yana günlük BTC girişlerinin önemli ölçüde azaldığını gösteriyor.

Bitcoin’deki kritik istatistik neyi işaret ediyor?

Bitcoin yatırımcıları, kripto paraları borsalarda hızlı satış için hazır tutma havasında değil. CryptoQuant‘a göre Nisan ve Mayıs 2024’te, büyük döviz hesaplarına son 10 yılda en düşük günlük girişler görüldü. 20 Nisan’da BTC/USD bu haberin yazıldığı sıradaki seviyelerdeyken borsalara yalnızca 8.400 BTC taşındı.

Bu denli küçük miktardaki transferler en son Bitcoin’in 1.000 doların altında işlem gördüğü dönemde gözlemlendi. CryptoQuant, verileri derlemek için çok sayıda spot ve türev borsayı takip ediyor.

Rakamlar, Bitcoin yatırımının yeni bir kurumsal katılım dönemine girmesiyle bu yıl hodler (satış pozisyonuna geçmeyenlerde) duyarlılığında önemli bir değişimi yansıtıyor.

Cointelegraph’ın bildirdiği üzere, kısa vadeli BTC fiyat dalgalanmalarına (geçen haftaki 56.500 doların test edilmesi dahil) rağmen BTC’ye yönelik artan risk iştahı devam etti.

bitcoin dusus

Analist, Bitcoin’in “balina izlemesi” konusunda bir kez daha uyardı

Piyasa gözlemcileri Bitcoin balinaları kaynaklı gelişmelere dikkat kesilmiş durumda.

CryptoQuant‘a katkıda bulunan Mignolet , bu hafta Quicktake araştırma güncellemelerinden birinde şöyle yazdı : “Genellikle piyasaya önemli ölçüde aşağı yönlü volatilite sağlayan 1 ila 10 bin aralığındaki balinalar, bu mevcut yükseliş trendi döngüsüne tutarlı bir şekilde katılmıyor.”


Mignolet, 1.000 BTC ile 10.000 BTC arasında paraya sahip balina varlıklarını ifade ediyor. Eşlik eden bir grafik, zincir içi işlemlerin harcanan çıktı yaş aralıklarını gösterdi.

Gönderi, balinaların “döngü sona ermediği için henüz satış yapmaya istekli olmayabileceğini” ekledi.

Mignolet, “Borsaların dışında, özellikle OTC piyasasında ETF onayı sonrasında borsalara para yatırmadan bile büyük satış hacimlerini absorbe etmeye talep olabilir” diye yazdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner