Yükleniyor...

Bitcoin’deki düşüşü es geçtiler: Bu 5 altcoin’de boğa sesleri!

Bitcoin'in (BTC) düşüş yönlü eğilim göstermesine rağmen bazı altcoin'lerdeki güçlü duruş dikkatlerden kaçmadı.

altcoin boga kripto 8mayıs

Bitcoin’in (BTC) düşüş yönlü eğilim göstermesine rağmen bazı altcoin’lerdeki güçlü duruş dikkatlerden kaçmadı.

65.500 doları test etmesinden bu yana değer kaybeden Bitcoin, altcoin piyasasını sallamaya devam ediyor. BTC’nin hem piyasa hakimiyeti hem de aşağı yönlü fiyat performansından olumsuz etkilenen altcoin’ler yatırımcılarda panik yarattı. Fakat bazı projelerin Bitcoin’deki düşüşe karşılık yükseliş göstermesi altcoin’lere dair olumlu sinyaller verdi. Peki bu altcoin’ler hangileri?

yukselis grafik boga

1- Ethena (ENA)

Binance’in son launchpool’larından biri ENA kısa süredeki çıkışıyla yatırımcı kitlesini sevindirdi. BTC’deki düşüş yönlü harekete rağmen son 24 saatte yüzde 4 artış kaydeden popüler coin zirveye oturdu. ENA için kritik direnç seviyesi şimdilik 1 dolar olarak görülüyor.

altcoin ena

2- TRON (TRX)

Tron ağının yerel token’ı TRX son 24 saatte yüzde 2,50 yükseliş yaşayarak listeye ikinci sıradan dahil oldu. Uzun bir aranın ardından bu listeye dahil olan TRX boğa sezonuna dair pozitif sinyaller verdi. BTC’nin toparladığı bir senaryoda TRX’ten beklentiler artacaktır.

tron trx

3- Lido DAO (LDO)

Ether’in BTC’ye kıyasla nispeten güçlü durması LDO‘ya talebi artırdı. Son 24 saatte yüzde 2,30 artış yaşayan LDO listenin üçüncü sırasında yer aldı. ETH’nin yükseliş ivmesi kazanması halinde LDO fiyatı 2 dolara doğru yol alabilir.

ldo altcoin

4- Ethereum Classic (ETC)

Ethereum’un hardfork’larından biri ETC son 24 saatte yüzde 1,60 yükseliş gösterdi. ETH’den güç bulan ETC, altcoin’lerin lideriyle paralel bir fiyat hareketi sergileyip yatırımcısının yüzünü güldürdü. Yakın zamanda ETC’deki fiyat hareketleri için ETH belirleyici olacaktır.

etc altcoin

5- Unus Sed Leo (LEO)

Zaman zaman patlama yaparak gündeme damga vuran LEO bu sefer daha zayıf bir fiyat hareketi gösterdi. Son 24 saatte yüzde 1,50 artış kaydeden LEOlistenin beşinci sırasına oturdu. Yine de diğer altcoin’lerin büyük bir kısmına oranla güçlü duran LEO, bundan sonraki fiyat hareketi için merak uyandırdı.

unus sed leo

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner