Yükleniyor...

Bitcoin’de kötü gidişat: Popüler 5 altcoin için kırmızı alarm!

65 bin 500 dolardan bu yana aşağı yönlü hareket eden Bitcoin (BTC), altcoin'leri diken üstünde tutmaya devam ediyor.

btc alarm

65 bin 500 dolardan bu yana aşağı yönlü hareket eden Bitcoin (BTC), altcoin’leri diken üstünde tutmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde 65.500 dolara atak yapan Bitcoin kripto piyasasına yönelik güçlü sinyaller vermişti. Ancak bir süre sonra tekrar düşüşe geçen kripto paraların öncüsü 62.000 dolar bandına geri çekildi. Bu süreçte pek çok altcoin’de büyük satışlar gözlemlendi. Peki son 24 saatteki değer kaybıyla hangi altcoin’ler tehlike yarattı?

altcoin kripto düsüs

1- dogwifhat (WIF) : %11,60

Solana ekosisteminin popüler memecoin’lerinden WIF son 24 saatte yüzde 11,60 değer kaybederek listenin ilk sırasında yer aldı. BTC’nin geri çekilmesiyle birlikte adeta sarsılan WIF, 3 doların altına sarkarak hem memecoin piyasasında hem de parite bazında tedirginlik yarattı.

WIF 8mayis

2- Arweave (AR) : %8,50

2024’ün en çok potansiyel vadettiği düşünülen altcoin’lerinden AR son 24 saatte yüzde 8,50 düşüş kaydetti. Bu gelişmeyle listenin ikinci sırasında yer edinen AR, yatırımcısını bir nebze de olsa hüsrana uğrattı. AR’ın bundan sonraki fiyat hamleleri şu an için kestirilemiyor.

ar kripto

3- Akash Network (AKT) : %8,20

Bulut hizmet sağlayıcısı alanında ön plana çıkan AKT son 24 saatte yüzde 8,20 düşüş yaşadı. Kendi kategorisinde diğer altcoin’lere oranla daha büyük satış baskısı gören AKT, 4,50 doların üzerine atamadığı takdirde risk yaratmaya devam edebilir.

akt altcoin

4- Helium (HNT) : %8,05

Kripto madencilerinin yakından tanıdığı HNT son 24 saatte yüzde 8,05 düşüş kaydederek listeye dördüncü sıradan dahil oldu. Satış baskısından bir türlür kurtulamayan HNT doğal olarak madencilerin canını sıktı. Popüler coin’in düşüş yönlü fiyatlaması halinde madencilik faaliyetleri daha da zarar görebilir.

HNT altcoin

5- JasmyCoin (JASMY) : %6,20

Bir dönem sert yükselişleriyle piyasayı kasıp kavuran JASMY son 24 saatte yüzde 6,20 oranında değer kaybı yaşadı. 2021 boğasının en popüler coin’lerinden JASMY son günlerde düşüş yönlü hareket sergiledi. BTC’nin 60.000 dolara doğru geri çekildiği bir senaryoda JASMY için yeni bir satış dalgası başlayabilir.

jasmy coin8mayis

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner