Yükleniyor...

Ünlü kripto analisti Bitcoin için Mayıs ayı hedefini verdi!

Satış yönlü işlemlerin artmasıyla kritik bir alana sarkan Bitcoin (BTC) uzmanların yorumlarıyla herkesi şaşırttı.

bitcoin analist kripto

Satış yönlü işlemlerin artmasıyla kritik bir alana sarkan Bitcoin (BTC) uzmanların yorumlarıyla herkesi şaşırttı.

Ancak önde gelen analistlerden biri, BTC’nin en son 12 Nisan’da görülen 70 bin dolar seviyesini tekrar göreceğini düşünüyor. 8 Mayıs’ta “crypto_birb” olarak da bilinen analist Adrian Zduńczyk 8 Mayıs’ta 652 bin X takipçisiyle paylaştığı gönderide, Mayıs ayında Bitcoin fiyatı için potansiyel hedefini dile getirdi.

bitcoin analist 8mayis

Bitcoin (BTC) için Mayıs ayının önemi artıyor!

Öte yandan 200 günlük hareketli ortalama bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50.000 doların üzerine çıktı. Girişimci ve teknoloji yatırımcısı Anthony Pompliano bunu gözlemleyerek şunları söyledi:

“Bitcoin’in yatay hareket etmesiyle uykuya dalmayın. Uzun vadeli tez her zamanki kadar güçlü.”

Zduńczyk, teknik göstergenin artık bu fiyatta bir destek seviyesi olduğunu ekledi. Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre piyasa duyarlılığının hâlâ “açgözlülük” aşamasında olduğunu ve madencilik maliyetlerinin durduğunu söyledi. Mayıs ayında önceki piyasa döngülerindeki ortalama kazançlar yüzde 15 civarındaydı. Zduńczyk Mayıs ayının 60 bin dolar bandında açılmasıyla, ay sonu tahmini fiyat hedefinin 70.000 dolar civarında olduğu sonucuna vardı.

Bir diğer analist “Crypto Caesar“, Bitcoin’in haftalık zaman diliminde büyük bir fincan ve kulp modeli oluşturduğunu ifade etti. “Eğer Bitcoin bu yaz ATH’nin üzerinde trend göstermeye başlarsa, yukarıya doğru güçlü bir yükseliş ve potansiyel olarak daha kısa bir döngü bekliyorum” şeklide görüşlerini belirtti.

Bu hafta başınd Bitfinex, bazı zincir üstü göstergelerin kısa vadeli sahiplerin satış baskısının azaltabileceğini öne sürdü. Sektörün bir diğer tanınan ismi BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes BTC 56.800 dolara ulaştığında piyasaların Ağustos ayına kadar 60.000 ila 70.000 dolar arasında kalacağını söyledi.

bitcoin halving tahmin

Kripto para piyasasında son durum

Kripto para piyasası Asya’daki işlem seansında yüzde 1,4 değer kaybıyla 2,42 trilyon dolara geriledi. Bitcoin (BTC) haberin yazımı sırasında 62.600 dolarda el değiştiriyor. Altcoin’lerin lider ismi Ether (ETH) tekrardan düşüş yaşayarak önemli bir destek seviyesi 3.000 dolara sarktı. Altcoinler genellikle düşüş kaydetti ve Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) ve Avalanche (AVAX)‘ta daha büyük kayıplar görüldü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner