Yükleniyor...

Bitcoin haftaya iyi başladı: Yükseliş devam edecek mi?

Yeni haftaya 64 bin doların üzerinde adım atan Bitcoin (BTC), kripto yatırımcılarını tekrardan heyecanlandırdı.

bitcoin btc yükselis

Yeni haftaya 64 bin doların üzerinde adım atan Bitcoin (BTC), kripto yatırımcılarını tekrardan heyecanlandırdı.

Son günlerde toparlanma eğiliminde olan Bitcoin, kripto para yatırımcısının yüzünü güldürmeye başladı. Bir süre düşüş yönlü fiyatladıktan sonra rotasını yukarı çeviren kripto paraların lideri, altcoin’lerde de keskin yükselişler yaşattı. Haftalık açılışı boğa bölgesi olarak nitelendirebileceğimiz bir bölgede yapan BTC, 70.000 dolara doğru ilerleyecek mi? Kripto yatırımcıları BTC’de hangi seviyelere dikkat etmeli?

bitcoin btc yükselis

Bitcoin yükselilmiş olsa da tehikeler henüz bitmedi!

56.600 doları test ettikten sonra doğrudan gaza basan Bitcoin, 64.000 doları aşmayı başardı. Bu yükselişlerin hacimli olması ise alıcıların gücünü ortaya koydu. Ancak jeopolitik sorunların devam etmesi, FED’in sıkı faiz politikası ve halving coşkusunun henüz başlamaması, Bitcoin’de risk barındırmaya devam ediyor.

Yeniden bir düşüş gelmesi halinde BTC’de destek olarak takip edilebilecek seviyeler sırasıyla 63.000 – 62.000 – 60.722 – 59.009 ve 56.592 dolar olacaktır. Yakın zamanlı dip seviye olan 56.600 doların kaybı, büyük satışları tetikleyecektir.

bitcoin btc yukselis 6mayis

Halving heyecanının başlaması, FED’in faiz düşüşüne gitmesi veya İsrail-İran geriliminin durulması gibi unsurlar Bitcoin’e olan güveni artıracaktır. Böyle bir senaryoda ise yükseliş yönlü hareketler görmek oldukça mümkün. BTC’de direnç görevi görebilecek seviyeler sırasıyla 64.534 – 67.091 – 69.017 – 71.289 ve 73.684 (ATH) dolardır. Güncel ATH’nin kırılması halinde boğa koşusu son sürat başlayabilir.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner