Yükleniyor...

Bu trend boğaya damga vuracak: Piyasayı domine ettiler!

64 bin doları geride bırakan Bitcoin (BTC) hangi kategoriyi ön plana çıkartarak sert yükselişleri beraberinde getirdi?

boğa kripto

64 bin doları geride bırakan Bitcoin (BTC) hangi kategoriyi ön plana çıkartarak sert yükselişleri beraberinde getirdi?

Son birkaç gündür yukarı yönlü fiyat hareketleriyle kripto yatırımcısının yüzünü güldüren Bitcoin, altcoin piyasasına ilaç gibi geldi. Kısa sürede toparlanmaya başlayan altcoin’lerde bir kategori dikkatlerden kaçmadı. CoinMarketCap’in hazırladığı rapora göre son 24 saatin en çok yükselen 5 altcoin’i tamamen bu kategoriden oluşuyor:

boğa indikatör

1- Worldcoin (WLD) %17

OpenAI‘ın kurucusu Sam Altman‘ın kripto projesi olan WLD, son yükselişiyle piyasaya damga vurdu. Yapay zeka coin’lerinin popüler ismi WLD, son 24 saatte yüzde 17 artış kaydetti. Bu gelişmeyle beraber listenin zirvesinde yer edinen WLD, hem trend hem de yatırımcılarına güven aşıladı.

wld altcoin yapay zeka

2- Fetch.ai (FET) %13

Yapay zeka bazlı kripto paraların bir diğer ismi FET, son 24 saatte yüzde 13 artış ile listenin ikinci sırasında yer aldı. Yapay zeka trendini fırsat bilerek çıkış yakalayan FET, hızlı toparlayan altcoin’lerden biri oldu. FET’in bundan sonraki fiyat hamlesi merakla takip ediliyor.

fet fetchai

3- SingularityNET (AGIX) %12

FET ile rekabet halinde olan AGIX, son 24 saatte yüzde 12 artış göstererek mücadeleyi iyice kızıştırdı. Yapay zeka kategorisinin önde gelen projelerinden AGIX, yükseliş yönlü ivmesini sürdürmesi halinde trende dair beklentileri artıracaktır.

agix yapayzeka

4- AIOZ Network (AIOZ) %11

Diğer yapay zeka coin’lerine oranla daha düşük piyasa değerine sahip olan AIOZ, son yükselişiyle kendini göstermiş oldu. Kısa sürede yüzde 11 artış sergileyen AIOZ, listenin dördüncü sırasına oturdu.

aioz altcoin yapay zeka

5- Render (RNDR) %10

Yapay zeka alanının görüntü işleme tarafında kritik faaliyetler gösteren RNDR, son 24 saatte yüzde 10 artış kaydetti. Bu gelişmeyle beraber listeye beşinci sıradan dahil olan popüler coin 10 dolara dayandı. Sadece teknik açıdan değil, psikolojik açıdan da zorlu bir seviye olan 10 doların üzerindeki kalıcılık, yapay zeka trendi adına güçlü sinyaller verecektir.

rndr altcoin yapay zeka

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner