Yükleniyor...

Bitcoin’de bu formasyon çok kritik: Fiyat nereye gidecek?

Popüler kripto trader'ı Matthew Hyland, Bitcoin fiyat grafiğinde ters omuz baş omuz formasyonunun oluşabileceğini ifade etti Bir kripto trader'ının yorumu doğrultusunda, ters baş ve omuz formasyonu olarak bilinen popüler teknik analiz göstergesi onaylanırsa Bitcoin ilerki dönemde yükselişini sürdürebilir.

bitcoin-altcoin-kripto

Popüler kripto trader’ı Matthew Hyland, Bitcoin fiyat grafiğinde ters omuz baş omuz formasyonunun oluşabileceğini ifade etti

Bir kripto trader’ının yorumu doğrultusunda, ters baş ve omuz formasyonu olarak bilinen popüler teknik analiz göstergesi onaylanırsa Bitcoin ilerki dönemde yükselişini sürdürebilir. Kripto fenomeni Matthew Hyland, 4 Mayıs’ta X’te yayınladığı bir gönderide, “67,5 bin doları doğrudan kırmazsak, önümüzdeki ay boyunca bunun gibi bir şey oluşması dip formasyonunun tersine dönmesi için mantıklı olacaktır” dedi.

Ters baş ve omuz formasyonuna atıf yapan Hyland, şu düşüncülerini şöyle dile getirdi:

“Bir sonraki ayağı ilerletmek için harika bir kurulum olacaktır”.

Kripto analisti ve CMCC Crest’in kurucu ortağı Willy Woo, 3 Mayıs’ta 1,1 milyon X takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in “yükseliş eğilimini sürdürmek” için kısa vadeli destek seviyesi olan 59.500 doların üzerinde tutunmasının kritik olduğunu belirtti.

bitcoin dusus

Analistler, Bitcoin (BTC) için önemli seviyeleri dile getirdi!

Kripto analisti ve CMCC Crest’in kurucu ortağı Willy Woo, 3 Mayıs’ta 1,1 milyon X takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in “yükseliş eğilimini sürdürmek” için kısa vadeli destek seviyesi olan 59.500 doların üzerinde kalmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Formasyon, Bitcoin’in boyun çizgisi direnci olarak nitelendirilen seviyenin altında üç çukur oluşturduğunda ve orta çukur (diğer adıyla baş) sol ve sağ omuzdan daha derin olduğunda ortaya çıkıyor. Bitcoin fiyatı 1 Mayıs’ta 58.614 dolardaki “baş” seviyesinden toparlanışa geçti ve Hyland’ın modelinin önerdiği şekilde devam ederse, ikinci omzunun etrafında, önemli bir destek seviyesi olan 60.000 dolar destek bulacak.

bitcoin

CoinMarketCap verileri ışığında bu düşüş, mevcut fiyat olan 63.350 dolardan yüzde 5’lik bir değer kaybına denk geliyor. CoinGlass verilerine göre, bu seviyeye geri çekilmek 530 milyon dolarlık long pozisyonu tasfiye edecek.

Hyland’ın modeline göre, Bitcoin boyun çizgisinin üzerine çıkar ise ve Haziran ayına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.800 doları aşabilir. Bunlara ek olarak, Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre kripto piyasasındaki alıcı ilgisi yavaş yavaş artıyor. Endeks şu anda 69’luk bir “Açgözlülük” seviyesine sahip ve üç gün önce 43’lük bir skorla “Korku “ya işaret etmesine kıyasla büyük bir iyileşme yaşadı.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner