Yükleniyor...

Bitcoin’de Fiyat Düşüşü Alım Fırsatı Yaratır mı?

Bitcoin’de (BTC) yaşanan sert düşüş devam ediyor.

Bitcoin’de Fiyat Düşüşü Alım Fırsatı Yaratır mı

Bitcoin’de (BTC) yaşanan sert düşüş devam ediyor. Lider kripto para birimi 24 saatte yüzde 4.70 değer kaybetti. CoinMarketCap verilerine göre BTC şu an 8 bin 779 dolardan işlem görüyor. Yaşan bu düşüş sadece BTC’yi değil aynı zamanda tüm piyasayı da etkiliyor. Bazı altcoin’lerde de ciddi düşüşler yaşandı. Analistlere göre yaşanan bu durum nedeniyle 2020 yılında elde edilen tüm kar kaybedilebilir. Fakat bu durumun hem Bitcoin hem de altcoin’ler için ciddi bir satın alma fırsatı yarattığı da dile getiriliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Crypto Michaël da, 8 bin 700 dolarlık fiyatın hala Ocak ayındaki fiyattan bin 800 dolar daha fazla olduğunu dile getirdi.

BTC günlük 200 hareketli ortalama göz önüne alındığı zaman sırasıyla 8 bin 600, ardından 8 bin 300 ve 8 bin dolarlık destek seviyeleri var. Bununla birlikte, eğer yükseliş yaşanacaksa da yukarı yönlü direnç 9 bin dolar, 9 bin 450 dolar ve 9 bin 500 dolar olacak.

Bitcoin’de yaşanan düşüşle beraber altcoin’lerde de ciddi çakılmalar meydana geldi. Son 24 saatte Ethereum yüzde 7.19, Litecoin yüzde 11’lik düşüş yaşadı.

LINK ve XTZ

Ünlü analist ve tüccar Josh Rager, büyük sıçramanın devam etmediğini ve Ayıların kana susamış olduğunu ifade etti. Rager ayrıca 3 doların altındayken LINK, 2 doların altındayken de XTZ alınabileceğini söyledi.

Konuyla ilgili konuşan Crpyo Michael da şu ifadeleri kullandı:

Bu pazarın gücüne örnek olarak LINK ve  XTZ’yi gösterebiliriz. 2016/2017 boyunca çeşitli geri çekilmeler meydana geldi ve ardından güçlü bir sıçrama oluştu. ETH /  BTC bile şimdi güç gösteriyor. Boğa piyasalarında altlardan alım yapmak için bazı fırsatlar var, bu onlardan birisi olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner