Yükleniyor...

Bitcoin’de hareketlilik arttı: Bu 5 altcoin gaza bastı!

ABD enflasyon verisinin açıklanması ve Jerome Powell'ın konuşmaları, kripto para piyasasında büyük bir volatilite yarattı.

boğa kripto

ABD enflasyon verisinin açıklanması ve Jerome Powell’ın konuşmaları, kripto para piyasasında büyük bir volatilite yarattı.

12 Haziran itibarıyla açıklanan ABD enflasyon verisi ve ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın konuşma gerçekleştirmesi, kripto paralarda ani fiyat değişimine sebep oldu. Bitcoin kısa sürede 1500 dolarlık bir fiyat hareketi sergilerken altcoin’lerdeki yükseliş daha şiddetli oldu. Peki son 24 saatte en çok artış sergileyen altcoin’ler hangileri oldu?

boga altcoin

1- Liverpeer (LPT)

Gem olarak nitelendirilen LPT, son 24 saatte iyi bir çıkış yakaladı. BTC’nin volatil hareketlerini fırsata çeviren LPT, yüzde 17,50’lik artışıyla zirvenin sahibi oldu. LPT yatırımcılarında heyecan artarken bundan sonraki fiyat hamleleri büyük bir merakla izleniyor.

lpt altcoin kripto boga

2- Notcoin (NOT)

Telegram’ın en popüler tap-to-earn oyunu NOT, hızlı toparlamasıyla dikkatleri çekti. Son 24 saatte yüzde 12,30 yükseliş yaşayan NOT, hem oyuncularını hem de TON ekosistemini sevindirdi. Tap-to-earn furyasının devam etmesi halinde NOT’tan beklentiler artabilir.

notcoin not kripto para

3- Injective (INJ)

25 doları destek olarak korumayı başaran INJ, BTC’nin toparlamasıyla yükselişe geçti. Son 24 saatte yüzde 8,40 artış kaydeden popüler altcoin, listeye üçüncü sıradan dahil oldu. INJ için belirleyici seviye 30 dolar bandı olacak gibi duruyor.

INJ altcoin kripto boga

4- Toncoin (TON)

Telegram’ın yerel token’ı olan TON, çabuk toparlayan bir diğer altcoin oldu. Son 24 saatte yüzde 8,20 artış gösteren TON, listenin dördüncü sırasında yer aldı.

ton toncoin altcoin kripto

5- Fetch.ai (FET)

Yapay zeka bazlı kripto paraların önemli ismi FET, son 24 saatte yüzde 7,70 yükseldi. Yapay zeka token’ları, Apple’ın lanmasıyla düşüşe geçmesine rağmen FET aradan sıyrılmayı bildi. FET’teki yükseliş ivmesinin devam etmesi halinde diğer yapay zeka coin’lerinde hareketlilik artabilir.

fetch ai yapayzeka kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner