Yükleniyor...

Ünlülerde rekabet artıyor: Iggy Azalea’nın memecoin’i geride kaldı!

Influencer ve dövüşçü olaran tanınan Andrew Tate'in tanıttığı bir memecoin, rapçi Iggy Azalea'nın memecoin'ini solladı.

memecoin iggy kripto

Influencer ve dövüşçü olaran tanınan Andrew Tate’in tanıttığı bir memecoin, rapçi Iggy Azalea’nın memecoin’ini solladı.

Tate, X’te en az 11 Haziran’dan bu yana tanıtımını yaptığı bir Solana memecoin’i olan Daddy Tate (DADDY), 300 milyon dolarlık piyasa çıkardı ulaştı ve DEX’e göre şu anda yüzde 218 artışla 0,30 dolardan işlem görüyor.

Bu arada Azalea’nın Mother Iggy (MOTHER) memecoin’inin piyasa değeri, 6 Haziran’daki 267,58 milyon dolarlık zirvesinden neredeyse yarı yarıya düşerek yaklaşık 153 milyon dolara geriledi. Veriler, fiyatının da 6 Haziran’daki 0,27 dolarlık en yüksek seviyesinden bu yana düştüğünü ve son günde yüzde 7’nin üzerinde artışla 0,15 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor.

memecoin kripto andrew tate

Inside trade şüphesi tartışmaları beraberinde getirdi

Daddy Tate, bir analiz firmasının token ile ilgili içeriden şüpheli faaliyetlerde bulunduğunu iddia etmesiyle tartışmalara yol açtı. 

Kripto analiz firması Bubblemaps, 12 Haziran X gönderisinde Tate’in tanıttığı memecoin’de büyük bir aktivite bulduğunu söyleyerek “İçerdekiler, Andrew Tate X’te tanıtım yapmaya başlamadan önce lansman sırasında arzın yüzde 30’unu satın aldı” dedi.

Tate’in ilk X gönderisinden önce, 9 Haziran’da 11 cüzdanın DADDY’nin yüzde 20’sini satın aldığı ve bu miktarın şu anda yaklaşık 61,4 milyon dolar değerinde olduğu iddia ediliyor. Bubblemaps, bunların aynı gruba ait olup olmadığını teyit edemediğini ancak zamanlama ve miktarların kesinlikle öyle olduğunu gösterdiğini belirtti.

memecoin kripto tate iggy

Token arzının beşte birini elinde bulunduran küçük bir cüzdan yoğunluğu nedeniyle firma, bir cüzdan satışının likiditeyi boşaltabileceği konusunda uyardı. Gruba bağlı daha fazla cüzdanın, Tate’in ilk gönderisinden önce satın alınan token arzının yüzde 10’unu veya yaklaşık 30 milyon dolarını elinde tuttuğunu bildirdi.

Bubblemaps, Tate’in şu anda elinde bulunan token arzının yüzde 40’ına dokunmadığını ve her an satışa başlayabileceğini söyledi. Yaklaşık 122,8 milyon dolar değerinde bir hisse. Bubblemaps’in iddiasına yanıt olarak Tate, “cüzdanıma gönderilenleri asla satmayacağım, yalnızca yakıp satın alacağım” dedi.

Analitik firması geçen ay MOTHER’da da benzer bir aktivite bulduğunu ve Azalea’nın token hakkında ilk paylaşımından önce içerdekilerin arzının yüzde 20’sini lansman sırasında satın aldığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner