Yükleniyor...

Büyük gelişme: Yapay zeka ittifakından erteleme geldi!

Salı günü yapılan açıklamada, Yapay Süper Zeka İttifakının birleşme tarihini ertelediğini duyurdu.

yapay zeka

Salı günü yapılan açıklamada, Yapay Süper Zeka İttifakının birleşme tarihini ertelediğini duyurdu. Yapay zeka bazlı kripto paralar FET, AGIX ve OCEAN’ın yeni bir ASI tokeninde birleştirilmesi artık 15 Temmuz’da gerçekleşecek.

Yapay zeka odaklı blockchain geliştiricileri SingularityNET, Fetch AI ve Ocean Protokolü’nden oluşan ittifak, birleşmeyi Nisan ayında duyurdu ve bir sonraki ayın tarihini 13 Haziran olarak belirledi. Ancak birleşme, Perşembe günü gerçekleşmeyecek.

Fetch AI CEO’su Humayun Sheikh, konuyla ilgli Decrypt‘e şunları söyledi: “Teknik kısıtlamalar ve zorlu düzenleyici ortam nedeniyle, token sahiplerimiz için gereken zorlu süreçleri karşıladığımızdan emin olmak amacıyla birleşmeyi erteleme ihtiyacının farkına vardık.”

Yapay Süper Zeka İttifakının yönetim kurulu başkanlığını da yürüten Şeyh, grubun kalan adımları tamamlamak için merkezi borsalarla çalıştığını söyledi.

Yapay zeka ittifakındaki gelişme, ilgili kripto paraları doğrudan etkiledi

SingularityNET kurucusu ve ittifak CEO’su Ben Goertzel yaptığı açıklamada, “Üç yönlü tokenomik birleşmenin 15 Temmuz’da tamamlanması önemli bir kilometre taşı olacak” dedi. “Giderek daha yetenekli yapay zeka sistemlerine ve zamanla gerçek süper zekaya doğru ilerlemek için ASI’den yararlandıkça, bundan sonra giderek daha heyecan verici bir dizi kilometre taşı bekliyoruz.”

Birleşme gecikmesinin söz konusu üç coin’in fiyatı üzerinde ani bir etki yaratıp yaratmadığı belli değil, çünkü AI ile ilgili token’lar kripto piyasasıyla birlikte genel olarak sıkıntılı durumda.

CoinGecko’ya göre genel olarak AI tokenlerinin piyasa değeri bugün yüzde8,7 düştü . ASI üyelerinin bireysel token’ları da benzer şekilde kırmızı renkte: SingularityNET (AGIX) gün için yüzde 6,6 düşüşle 0,67 dolardan işlem görüyor; Fetch AI (FET) gün için yüzde 7,4 düşüşle 1,58 dolar ve Ocean Protokolü  (OCEAN) gün için yüzde 5,5 düşüşle 0,69 dolar oldu.

Son yedi gün içinde üçü de yüzde 20’nin üzerinde düşüş yaşadı: FET yüzde 25,8, AGIX yüzde 24,0 ve OCEAN yüzde 23,5 düşüş yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner