Yükleniyor...

Bitcoin’de korkutan veri: Son altı yılın dip seviyesinde!

Bitcoin ağ aktivitesi, yeni adreslerin oluşturulmasında önemli ölçüde azalarak Temmuz 2018'den bu yana en düşük noktasına ulaştı.

bitcoin veri endişe

Bitcoin ağ aktivitesi, yeni adreslerin oluşturulmasında önemli ölçüde azalarak Temmuz 2018’den bu yana en düşük noktasına ulaştı.

Popüler kripto platformu IntoTheBlock‘tan alınan veriler 7 günlük ortalama sadece 276.000 yeni Bitcoin adresi olduğunu ortaya koyuyor. Düşük rakamlar, kripto alanına giren yeni yatırımcılarda önemli bir düşüş olduğunu ve altı ay önceki 625.000’den keskin bir düşüş olduğunu gösteriyor.

“Yeni Adresler” göstergesi BTC ağında günlük olarak yeni cüzdanların oluşturulmasını takip eder. Yüksek ölçümler tipik olarak yeni yatırımcıların akınına işaret eder. Bununla birlikte, geri dönen yatırımcılar ve gizlilik için birden fazla cüzdan oluşturan sahipler de bu sayıya katkıda bulunur. Buna rağmen, yüksek sayıda yeni adres genellikle Bitcoin için uzun vadeli yükselişi işaret eder.

Bitcoin’de yeni adres sayısı gücünü kaybediyor!

Yeni adreslerdeki düşüşe ek olarak, diğer ilgili göstergeler de düşüş eğilimi göstermiştir. Madencilerin hesaplama gücü ile ölçülen gelirleri yeni bir tarihi düşük seviyeye ulaştı. İşlem ücretleri ve zincir üzerindeki işlem hacmi de düşerek Bitcoin ağ aktivitesinde genel bir düşüş olduğunu gösterdi.

Tipik olarak, artan ağ aktivitesi artan talebe ve fiyat istikrarına işaret eder. Ancak mevcut düşüş, yatırımcıların organik kullanımdan ziyade türev spekülasyonlarına yönelebileceğini gösteriyor. Runes’i çevreleyen heyecanın ardından gelen yüksek işlem ücretlerinin bir sonucu olarak, yedi günlük hareketli ortalama Mart 2020’den bu yana ilk kez 700.000’in altına düştü.

Son yılların en düşük seviyesine inen 30 günlük aktif adres sayısının da gösterdiği üzere ağ faaliyetlerindeki düşüş, Bitcoin işlemlerine yönelik talebin azaldığını gösteriyor. İşlemlere katılan farklı adresleri 30 gün boyunca izleyen bu metrik, en son Şubat 2019’da görülen bir seviye olan 12,64 milyona düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner