Yükleniyor...

Ünlü analist konuştu: “BTC bu seviyeyi geçerse ralli başlatır!”

10x Research araştırma müdürü Markus Thielen, 20 Mayıs tarihli bir rapora göre 67.

analist btc

10x Research araştırma müdürü Markus Thielen, 20 Mayıs tarihli bir rapora göre 67.500 dolar seviyesinin BTC kaderini belirleyceğini ifade etti. Thielen, şu sözleri söyledi:

“67.500 doların üzerine çıkılması, Bitcoin ETF modelimizin öngördüğü bir senaryo olan tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşılmasına zemin hazırlayabilir.”

Tahminler, Bitcoin‘in önemli bir toparlanma göstermesi ve 66.000 dolar sınırının üzerine çıkmasının ardından geldi. TradingView’e göre BTC, geçtiğimiz hafta yüzde 7,3’ün üzerinde değer kazandı.

btc - kripto

Thielen, geçen haftaki toparlanmanın Bitcoin’in geleceği adına umut verici bir işaret olduğunu da sözlerine ekledi:

“67.500 doların üzerine çıkılması, Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşılmasının önünü açacaktır.”

Dune’a göre, ABD spot Bitcoin ETF’lerinden gelen net girişler üst üste iki hafta da pozitif kaldı. Bu rakam bir önceki haftanın 413 milyon dolarına kıyasla yalnızca yarı yarıya azaldı. Bitcoin ETF net akışları, 6 Mayıs’ta başlayan haftadan önce art arda üç hafta boyunca negatif seyretmişti.

kripto veri

Bitcoin ETF’lerinde kritik süreç

ETF’lerden gelen kurumsal girişler, BTC fiyatındaki toparlanmada önemli bir rol oynadı. Ancak, Bitcoin 67.500 dolar seviyesinde önemli bir dirençle karşı karşıya. CoinGlass’a göre, yukarıdaki potansiyel bir hareket, tüm kripto borsalarında yaklaşık 300 milyon dolar değerinde kaldıraçlı kısa pozisyonu tasfiye edecek.

Ancak Bitcoin 67.500 dolar seviyesinde önemli bir dirençle karşı karşıya. CoinGlass’a göre, potansiyel bir hareket, tüm kripto borsalarında yaklaşık 300 milyon dolar değerinde kaldıraçlı kısa pozisyonu tasfiye edecek.

btc - bitcoin - analiz

Tether’in yeni hamlesi Bitcoin fiyatını artırabilir

Tether, Bitcoin’in yükselişine doğrudan katkı sağlayabilir. Şirket, stablecoin’in destek varlıklarını çeşitlendirmek için net kârının yüzde 15’ini Bitcoin’e yatıracağını belirtti. Bitinfocharts’a göre, Tether 31 Mart’ta 618 milyon dolar değerinde 8.888 BTC satın aldı. 

Popüler kripto analisti Rekt Capital‘in 16 Mayıs tarihli X gönderisine göre, aylık grafikte Bitcoin önemli bir direnci desteğe çevirdi ve bu da daha fazla yükseliş momentumunun sinyalini verebilir. Bu gelişme, Tether’in 17 Mayıs’ta 1 milyar dolar değerinde Tether basarak yıllık toplamda 31 milyar dolarlık yeni arz edilen stablecoin’e ulaşmasıyla gerçekleşti. Lookonchain’in 17 Mayıs tarihli bir gönderisine göre, yeni basılan USDT’ler, Bitcoin fiyatının 27.000 dolardan 73.000’e tırmanmasında büyük bir rol oynadı.

btc - bitcoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner