Yükleniyor...

Bitcoin’den tarihi meydan okuma: Gözler 93.000 dolarda!

Gümüş, 2024'te Bitcoin karşısında bir performans göstererek piyasa değeri açısından BTC'yi geride bırakıp sekizinci sıraya yerleşti.

bitcoin gumus

Gümüş, 2024’te Bitcoin karşısında bir performans göstererek piyasa değeri açısından BTC’yi geride bırakıp sekizinci sıraya yerleşti.

Dünyanın ikinci en değerli metali, Bitcoin‘den yüzde 33,4 değerli bir konumda seyrediyor. Şirketler pazar değerine göre gümüşün 1,83 trilyon dolarlık piyasa değeri, şu anda 1,31 trilyon dolar olan Bitcoin’inkinden 500 milyar dolar daha fazla; bu da Bitcoin’in gümüşün mevcut piyasa değerini tersine çevirmek için yüzde 40 artışla 93.000 dolara ulaşması gerektiği anlamına geliyor.

Bitcoin şu anda altın, Microsoft, Apple, Nvidia, Google, Saudi Aramco, Amazon ve gümüşten sonra dünyanın dokuzuncu en büyük varlığı konumunda.

resim 32

Bitcoin için şirketler ve istatistikler ne diyor?

Trading Economics‘e göre altın da 13 Şubat’tan bu yana yüzde 22,4 artış göstererek öne çıktı. Şu anda 16,4 trilyon dolarlık bir piyasa değeri var. Sektör uzmanları, Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra Bitcoin fiyatının nasıl hareket edeceği konusunda ikiye bölündü.

Kritpo analisti Dylan LeClair daha önce Bitcoin’in özellikle halving etkinlikleri sırasında yeni zirvelere ulaştıktan sonraki aylar içinde ikiye katlanma eğiliminde olduğunu belirtmişti. Ancak Bitcoin’in piyasa değeri 2020, 2016 ve 2012’ye göre çok daha yüksek ve bu da böyle bir başarıya ulaşmayı daha da zorlaştırıyor.

Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in önümüzdeki ay 55.000 ila 75.000 dolar arasında bir “konsolidasyon aşamasında” kalacağını ve ikinci çeyreğin sonuna doğru potansiyel olarak yükseleceğini söyledi. Kripto para ticaret platformu Bitfinex’teki analistler, Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içinde 150.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

bitcoin 3nisan

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner