Yükleniyor...

Bitcoin’de Yaşanabilecek Sert Bir Düşüş Yeni Zirvelerin Habercisi Olabilir

Bitcoin'in (BTC) fiyatı geçtiğimiz hafta 7.

bitcoin icin 5000 dolar mantikli mi

Bitcoin’in (BTC) fiyatı geçtiğimiz hafta 7.000 dolar seviyesine yükselerek, sadece birkaç hafta önceki değerinin neredeyse iki katına çıkmış oldu. 7.000 dolar seviyesinde tekrardan uzun süre tutunamayan lider kripto varlık düşüşe geçti ve yazım itibari ile 6.780 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin bu düşüşü ile birlikte 5.000 dolar seviyeleri BTC için mantıklı bir seviye haline gelebilir.

2020 yılına oldukça olumlu bir başlangıç yapan Bitcoin ve diğer kripto varlıklar, koronavirüs sebebi ile ekonomide yaşanan olumsuzluklardan etkilendiler ve ciddi anlamda bir çöküş yaşadılar. Bu süre içerisinde lider kripto varlık 3.800 dolar seviyesine kadar indi ve geçtiğimiz hafta bir sıçrama yaşayarak 7.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin için ayıların tekrardan kontrolü tam anlamı ile ele geçirmesi durumunda, bir sonraki seviyeler 6.400 dolar ve 5.400 dolar seviyeleri olarak öngörülüyor. Ancak bu seviyeleri boğaların kendi lehlerine sıçrama rampası olarak da kullanmaları analistler tarafından yüksek ihtimal olarak tahmin ediliyor.

200 günlük hareketli ortalama olan 6.400 dolar seviyesine oldukça yakın seviyede yer alan Bitcoin için bu seviyeler uzun soluklu koşusu için ideal yer olarak gösteriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner