Yükleniyor...

Bitcoin’in Kaderini Bu Anahtar Seviye Belirleyecek

Bitcoin (BTC) 7.

Bitcoinin kaderini bu seviye belirleyecek

Bitcoin (BTC) 7.000 dolar seviyesinden tekrardan red yemesi ile birlikte temel destek seviyesi olan 6.800 doların altına düştü. Toparlanma sürecine girmek için yoğun çaba gösteren lider kripto varlık önemli bir teknik seviyeyi tekrardan geri kazanmak istiyor.

Önde gelen bir kripto varlık tüccarı, Bitcoin’in gelecekteki eğilime dair mevcut fiyatının hemen üstünde ve altında bulunan birkaç önemli fiyat seviyesini izlediğini ve bu seviyelere verdiği tepki, potansiyel olarak lider kripto varlığın orta vadeli kaderini belirlediğini belirtiyor.

Bitcoin, 7.200 dolarlık seviyeyi reddetmesinin ardından, 6800 dolar civarında kurulan desteğe tutunmak için çaba gösteriyor. Boğalar lider kripto varlığı önümüzdeki günlerde bu seviyenin üzerine taşıyabilirlerse, yakın vadede BTC için ciddi bir artış görülmesi bekleniyor.

Bu seviyenin üzerinde gerçekleşecek olan bir kırılma, popüler bir kripto varlık analisti Jonny Moe’nun yakından izlediği kilit teknik seviye olan 20 günlük SMA’sını yeniden ele geçirmesine de izin verebilir.

Tanınmış bir kripto varlık analisti olan Tyler D. Coates, yakın tarihli bir paylaşımında Bitcoin’in uzun vadeli kaderinin büyük ölçüde önümüzdeki saatler ve günlerde birkaç temel seviyeye nasıl tepki vereceğine bağlı olduğunu açıkladı ve anahtar direncin yıllık açıklığının 7.163 dolara ulaştığını ve desteğin 6.400 doların biraz üzerinde olduğunu belirtti.

“İşte BTC için kritik seviyelerim. Direnç: Yıllık açık olan 7.163 dolar  Trend çizgisi şu anda 7,127 dolar. Destek: Üç ayda bir 6.425 dolardan kapanıyor. 12 saatlik 50 EMA şu anda 6.873 dolar ‘dır ”dedi.

Boğalar ve ayılar Bitcoin’in yakın vadeli eğilimi üzerinde yoğun bir mücadele verirken, bu seviyelerden hangisi önce kırılırsa, yatırımcılar için lider kripto varlığın hangi yöne doğru gideceğine dair işaretler belirecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner