Yükleniyor...

Ethereum’un Bitcoin Takibi Devam Ediyor

Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve diğer birçok büyük kripto varlık bir gece ciddi anlamda kayıplar yaşadı ve en büyük ikinci kripto varlık olan Ethereum'da yaşadığı son ralliden gelen kazançları kaybetti.

ethereum da dusus devam edebilir

Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve diğer birçok büyük kripto varlık bir gece ciddi anlamda kayıplar yaşadı ve en büyük ikinci kripto varlık olan Ethereum’da yaşadığı son ralliden gelen kazançları kaybetti.

Bu gerileme, Etheruem’un yükseliş trend çizgisinin de altına inmesine sebep oldu ve bu durum da kripto varlığın kısa vadede olumsuzluklar yaşayabileceğinin göstergesi olarak gösteriliyor.

Yazım sırasında 158 dolardan işlem gören Ethereum, dün öğleden sonra görülen 165 dolar seviyesinin ciddi anlamda altında. Yaşanan bu kayıp Bitcoin’in hareketi ile fazlası ile benzerlik gösteriyor.

Twitter’da yer alan ünlü kripto varlık analisti yaptığı açıklamada, Ethereum’un kısa vadede aşağı yönlü bir hareket sergileyerek, 145 dolar seviyesine ineceğini söyledi. Ethereum’un önümüzdeki günlerde Bitcoin’i aynı şekilde takip etmesi yüksek ihtimal olarak görülüyor. Bu durumda lider kripto varlığın 6.600 doların altına düşmesi durumunda da Ethereum’da bu düşüşün yaşanması beklenmekte.

ethereum-fiyat-analizi

12 Mart’ta piyasalarda yaşanan çöküşün ardından 100 dolara düşen Ethereum, teknik açıdan ciddi hasarlar almıştı. Twitter’da başka bir kripto varlık analisti, Ethereum’un yükseliş trendi eğrisinden bahsetti ve ETH’nin yeterli destek bulamaması durumunda %10’luk bir kayıp yaşayacağına işaret etti.

ethereum-yukselis-trendi

Yukarıdaki grafikte vurgulanan bu %10’a yakın vadeli aşağı yönlü hedef, yukarıda bahsedilen ilk analist tarafından sunulan hedefle yakından örtüşüyor ve bu seviyedeki bir hareketin önümüzdeki günler ve haftalar içinde gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner