Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 7 Bin Dolarlık Direnci Aşmaya Çalışıyor

Bitcoin (BTC) aniden yaşadığı 600 dolarlık düşüşün ardından 7 bin dolarlık direnci aşmaya çalışıyor.

bitcoin 7 bin dolar

Bitcoin (BTC) aniden yaşadığı 600 dolarlık düşüşün ardından 7 bin dolarlık direnci aşmaya çalışıyor. Haberin yazıldığı sırada Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 6 bin 868 dolardan işlem görüyordu.

Coin360 ve Cointelegraph verilerine göre, BTC şu sıra 7 bin dolarlık direnci zorluyor. Daha önce, geleneksel piyasa vadeli işlemlerindeki düşüş keskin bir gerileme yaratmış ve BTC/USD paritesi büyük borsalarda 6 bin 650 dolara kadar düşmüştü. Bununla beraber daha sonra S&P 500 de yüzde 1 oranında değer kaybetti ve Bitcoin 6 bin 900 dolarlık alana kadar yükselmeyi başardı.

Lider kripto para birimi 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalarda dirençle karşılaştı. Bunlardan ilki şu anda 7 bin 50 dolarlık direnç. Cointelegraph Markets analisti filbfilb, kripto para biriminin biraz daha yükselmesi ve günü bu şekilde kapatması halinde risklerin azalacağını düşünüyor. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“7 bin 250 doların üzerine çıkmak durumu değiştirir. Şu anda destekte olduğumuz için düşüş mü yükseliş mi yaşanır dürüst olmak gerekirse öngöremiyorum.”

Analist Michaël van de Poppe de benzer düşüncelere sahip.  Poppe, “6 bin 900 doları kırar ve durumu ters çevirirsek, önümüzdeki 1-2 haftada 7 bin 600 ve 8 bin doları görebiliriz” diye konuştu. Poppe’a göre eğer bu noktadan red yenirse Bitcoin 6 bin 350 dolara kadar gerileyebilir.

Zombi Pazarı Konusunda Uyarı

Geleneksel pazarların sağlığıyla ilgili şüpheler toparlanmaya rağmen devam ediyor. Şüphecilerden birisi olan Deutsche Bank, Fed’i serbest piyasanın sonunu getirmekle suçluyor. Forbes tarafından “Serbest pazarın sonu: para birimleri ve ötesi üzerindeki etki” başlıklı bir yazıda, bankanın küresel döviz araştırması Başkanı George Saravelos, hükümeti suçluyor. Saravelos, şu ifadeleri kullanıyor:

“En uç noktada, merkez bankaları agresif bir şekilde mali şokları bastıran, hisse ve kredi fiyatlarını yöneten sürekli yöneticiler haline gelebilir. Bu şekilde dünya ekonomik dalgalanmaların çok yüksek finansal dalgalanmaların az olduğu çift kutuplu bir finansal baskı dünyasına dönüşürdü. Bir ‘zombi’ pazarı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner