Yükleniyor...

Bitcoin’de Satış Baskı Devam Ediyor! Boğalar ve Ayılar Arasındaki Savaşta Son Durum

Bitcoin (BTC) sadece birkaç gün önce 7.

bitcoin bogalar ve ayilar savasinda son durum

Bitcoin (BTC) sadece birkaç gün önce 7.200 dolar seviyesini test ederken, korkunç bir reddetme ile tekrardan bir düşüş yaşadı.

Lider kripto varlık 6.800 dolarlık desteğini elinde tutabilmek için, yoğun uğraşlar verirken gün içerisinde de 6.900-7000 dolar arasındaki direnç seviyesinde kalmaya çalıştı. Bitcoin’de yaşanan bu gel gitler agresif satış baskısı ve büyük vadeli iskonto eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir.

Daha önce de bildirdiğimiz üzere, birkaç anahtar zincirleme veri metriği, Bitcoin’in büyük bir hareket yapma zirvesinde olduğunu ve bu da yan ticaretin aniden sonra erebileceğini gösteriyor. Bitcoin’in hareketlerinde referans olarak gösterilebilecek Bitmex’de artan volatilite, sıçrama için yakıt görevi görecektir.

bitcoin-oi-voltalite-grafikBirçok tanınmış kripto yatırımcısı yakın zamanda Bitcoin’in fiyatında gerçekleşecek olan değişikliğin alıcıların etkisi ile yön değiştireceğini belirtiyor. Özellikle son fiyat reddinden sonra ayıların satış eksikliğinde olması, lider kripto varlığın daha üst seviyelere tırmanacağına dair işaret olarak gösteriliyor.