Yükleniyor...

Bitcoin’de Yön Neresi? Analistler Ayıların Kontrolüne Dikkat Çekiyor

Bitcoin Ekim ayının başından bu yana ilk kez 8.

Trijo News

Bitcoin Ekim ayının başından bu yana ilk kez 8.000 doların altına dün düştü. Bu seviyenin üzerine kısa bir süre geri gelen BTC, bu sefer çok daha derinlere daldı.

BTC fiyatı CMC

Bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatı piyasayı biraz daha kana buladı ve 7.500 dolara düştü. Analistler, sadece hafif bir yükseliş eğilimi olabileceğini varsayıyor, ancak eğilimin aşağı yönlü olduğunu da itiraf ediyorlar.

Bitcoin’de Yükseliş Zayıf Gözüküyor

@CryptoMichNL adlı analist, Bitcoin’in 7.700 dolara gelebileceğini söylüyor. Ancak şu anda pek mümkün gözükmüyor. Bitcoin 7.500 dolar seviyesinde yana doğru işlem yapmaya başlamazsa, 6.800 dolara hatta 6.300 dolara düşeceğini belirtiyor. Analist pazarın daha kırılgan hale geldiğini belirterek görüşlerini sonlandırıyor.

Ayılar Kontrolü Ele Geçirdi

Başka bir kripto analisti @filbfilb, pazarın kontrolünün şu anda ayıların elinde olduğunu söylüyor. Biraz geri tepme olsa bile trend’in ayıların lehine olduğuna inanıyor.

Bakkt, nakit olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmayı planladığından Aralık ayında Bitcoin’in yükselme şansı var, ancak garanti değil. İlk kez sonbahar başında, şirket Bitcoin’e dayalı BTC vadeli işlemlerini piyasaya sürmüştü. Kripto paraların amiral gemisinin fiyatı Bakkt’daki düşük ilgi ve hayal kırıklığı nedeniyle düştü.

Binance CEO’su: “Bitcoin Almadım.”

Bu yılın başlarından beri her fiyat düşüşünde Bitcoin aldığını söyleyen Anthony Pompliano biraz daha Bitcoin aldığını tweetledi. Diğer yatırımcılarında daha fazla kâr elde etmek için Bitcoin düştüğünde satın almaları muhtemeldir.

Ancak, Binance CEO’su CZ, Bitcoin almayacağını itiraf etti. CZ, Bitcoin alamayacağını çünkü parası olmadığını söyledi. Her ne kadar şaka yoluyla yapılmış bir cevap olsa da kriptoya olan inancını vurgulamanın ironik bir örneği oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner