Yükleniyor...

Bitcoin’deki (BTC) Sert Düşüş Sürüyor! Analistler Neler Söyledi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, haftaya düşüşle başladı.

bitcoindeki btc sert dusus suruyor analistler neler soyledi

Lider kripto para birimi Bitcoin, haftaya düşüşle başladı. Bugün %6 oranında bir düşüş yaşayan Bitcoin, 53.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin’deki düşüşle birlikte, birçok altcoin’de çift haneli önemli kayıplar gözlendi. Bunlar arasında, sabah saatlerinde önemli bir yükseliş kaydeden Ripple (XRP) de bulunuyor.

Kripto para dünyası, Bitcoin’deki bu düşüşü yorumladı. Önde gelen analistlerden Kamile U., 53 ve 51 seviyelerinin destek olarak çalışabileceğini ve grafiğinde yer alan siyah yükselen trend altında kapanış olmadığı sürece yükselen trendde kalacağını söyledi.

Kripto para analistlerinden siesta_laila, Bitcoin için 52.100 seviyesinin önemine dikkat çekti.

KriptoGeneral ise, çok büyük bir düzeltme beklemediğini, düzeltmenin başlayacağı seviyenin ise 48.900 dolar olabileceğini ifade etti.

https://twitter.com/KriptoGeneral/status/1363834092937236480?s=20

Analist Deep Blue, dört saatlik mum kapanışının 52.663 altında gerçekleşmesi halinde önemli düzeyde düzeltme beklenebileceğini söyledi.

Kripto para dünyasının saygın analistlerinden biri olan Peter Brandt de Bitcoin’de bir düzeltme beklediğini dile getirmişti. Lider kripto para biriminin, 200.000 dolara giden yolda önemli bir düzeltme ile karşılaşabileceğini ve her %20’lik düzeltmeyi memnuniyetle satın alacağını söylemişti.

Bitcoin yayın saati itibariyle, 53.161 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner