Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'deki (BTC) Son Fiyat Hareketine Rağmen, Boğalar Hâlâ İnatçı!

Bitcoin’deki (BTC) Son Fiyat Hareketine Rağmen, Boğalar Hâlâ İnatçı!

ABONE OL:google-news

Bitcoin son birkaç gündür yoğun bir zayıflıkla karşı karşıya. Dijital varlık 9.000 dolar civarında kilitlendi ve ayılar onu bu önemli desteğin altında tutmaya çalışıyor. Bu, kısa vadeli görünümü için iyi bir sonuç vermese de, varlığın makro görünümü güçlü olmaya devam ediyor.

Temel bir metrik, yoğun 2017 rallisinden 20.000 dolara kadar çıkmadan bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı. Tarih tekerrür ederse, bu metrik kripto para birimi için son derece olumlu bir işaret olabilir. Zira Bitcoin ve kripto para piyasası, şu anda bir uçurumun kenarında sallanıyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca 9.000 dolar zorunlu bir destek seviyesi gibi görülürken, satıcılar BTC’yi bu seviyenin altına itmeye çalışıyor.

8.000 dolarlık bölgede mevcut satın alma baskısı oldukça yoğun olduğundan, buradaki her düşüşün hızlı bir şekilde geçtiğine dikkat etmek önemlidir.

Bu destek bozulursa, BTC’nin büyük bir aşağı yönlü hareket yapması muhtemeldir.

Boğalara çok ihtiyaç duyulan desteği verebilecek bir metrik, hareketsiz Bitcoin sayısıdır. Bu sadece birkaç yıl önce ralliden önce 20.000 dolara kadar görülmeyen seviyeleri vurdu.

Son Fiyat Hareketine Rağmen Boğalar İnatçı!

Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat hareketleri, altta yatan teknik gücünün bir sembolü gibi görünmüyor.

Bitcoin haberin yazımı sırasında 9.142 dolar seviyesindedir ve dün akşamki 8.900 dolar seviyesinden bir toparlanma kaydetmiştir.

Birkaç hafta içinde ilk kez, BTC 9.000 doların altına devamlı olarak uğradı.

Bitcoin 2017 Boğa Koşusu Dönemine Çok Yakın

Kripto para biriminin şu anda son derece sağlam olduğunu gösteren bir başka faktör de, bir yıldan uzun süredir uykuda olan Bitcoin miktarıdır.

Analitik platformu Glassnode’den elde edilen verilere göre, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının %61’i bir yıldan fazla bir süredir taşınmadı. Bu, yatırımcılar arasında “hodl” hareketine güçlü bir eğilim olduğuna işaret ediyor, ki bu da altta yatan gücüne destek veriyor.

Araştırma şirketi ayrıca, bu metriğin daha önce, kripto para biriminin boğa koşusuna başlamadan hemen önce görüldüğünü açıklıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,352TakipçilerTakip Et
564AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar