Yükleniyor...

Bu Melek Yatırımcının Altcoin’ler İle İlgili Söyledikleri, Piyasayı Karıştırdı

İlk kripto para biriminin ortaya çıkmasından on iki yıl sonra, 5000'den fazla kripto para birimi yaratıldı.

altcoins 1200x900 1

İlk kripto para biriminin ortaya çıkmasından on iki yıl sonra, 5000’den fazla kripto para birimi yaratıldı. Bunların birçoğu taleplerle gelişmeye devam ederken, çok sayıda dijital para birimi yıllar içinde büyük ölçüde başarısız oldu. Uzmanlar, birçok kripto para biriminin, yakın gelecekte hayatta kalmayacağı görüşündeler.

Bu gerekçelerle melek yatırımcı Jason Calacanis de, birçok kripto para biriminin Twitter’da yaylım ateşine tuttu.

Calacanis %99’una karşı olduğu kripto para birimlerinden; sadece% 1’inin değerli olduğunu belirtince kripto para topluluğu da hareketlendi.

Şu anda coinmarketcap‘te listelenen yaklaşık 5.000 kripto para birimi var. Calacanis’in dediğine göre bu halde; mevcut kripto para birimlerinin sadece 50’sinin başarılı olması anlamına gelir. Hesaplandığında, bu aynı zamanda piyasa değerinde milyarlarca doların kaybedileceği anlamına gelir, ki bu da piyasanın geri kalanında kalıcı bir etki yaratacaktır.

Bu durum büyük bir kumar gibi görünse de, Uber yatırımcısı bu duyguları paylaşan tek kişi değil. Yakın zamanda yapılan bir röportajda True Ventures’ın ortağı olan Kevin Rose, Jason’ın düşüncelerini yineledi ve kripto para birimi projelerinin %99’unun başarısızlığa uğradığını söyledi. Rose, bu projelerin büyük çoğunluğunun yalnızca kâr amacıyla oluşturulduğunu kabul ediyor.

Yine de Rose, bu başarısız projelerin yaklaşan projeler üzerindeki etkilerini fark ederken; bir avuç kripto para biriminin hala umut verici olduğuna inanıyor. Techcrunch ile yaptığı röportajın bir kısmında ise şöyle diyor:

“Bu üzücü çünkü gerçekten yüksek kaliteli projelere de çamur atmış oluyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner