Yükleniyor...

Araştırmacılara Göre Bu Destek İle, Bitcoin (BTC) 1 Trilyon Doları Görebilir

Bitcoin trader'ları ve yatırımcıları, uzun süredir finansal hizmet endüstrisinin, kripto para birimlerine yöneleceğini tahmin ediyorlardı.

paul tudor jones

Bitcoin trader’ları ve yatırımcıları, uzun süredir finansal hizmet endüstrisinin, kripto para birimlerine yöneleceğini tahmin ediyorlardı.

Wall Street’in Bitcoin için merakla beklenen kurumsal desteği, şimdiye kadar pek gerçekleşemedi ancak dünyanın en büyük bankalarından bazılarının son zamanlarda yaptığı hareketler, yavaş ama emin adımlarla ilerlendiğini gösteriyor.

Hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones’un son zamanlarda Bitcoin’e girişini takiben, araştırmacılar Bitcoin’e %1 kurumsal tahsisin Bitcoin’in toplam piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine çıkarabileceğini savunuyor.

Messari’nin son raporunda; kurumsal yatırımcıların %1 kurumsal Bitcoin tahsisi, Bitcoin’in piyasa değerini kolayca 1 trilyon doların üstüne getirebilir deniyor.

“Kurumsal yatırım uzun zamandır, Bitcoin’in piyasa değerindeki rekor büyüme arasındaki en önemli engel olarak görülüyor.”

Bitcoin ve kripto para birimi topluluğu geçtiğimiz ay, Paul Tudor Jones’un Merkez Bankası teşvik önlemlerinin getirebileceği enflasyona karşı Bitcoin satın alması ile sevinirken; Messari analisti Ryan Watkins ise “Diğer kurumsal yatırımcılar da bu trendi takip ederse ne olabilir?” diye sordu.

Jones böyle bir durumda, “Bitcoin için harika bir spekülasyon olur.” diyor.

Watkins; Bitcoin’e fiat akışlarının epik 2017 boğa koşusu sırasında fiyat kazançları sağladığını buldu. Watkins Twitter’da şunları belirtti:

“Kurumsal yatırımcılar Bitcoin biriktirmeye başladı ise eğer; 2x-25x arasında kazanç görebiliriz.

Bir varlığa giren ve çıkan varlıklar, varlığın fiyatında birebir hamle yapmak zorunda değildir ve daha büyük fiyat hareketleri getirebilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner