Yükleniyor...

Bitcoin’deki volatilite 337 milyon dolar kaybettirdi!

Dakikalar içinde yüzde 6'lık fiyat hareketi sergileyen Bitcoin (BTC) tasfiye verilerini yerle bir etti.

dolar kayip tasfiye1

Dakikalar içinde yüzde 6’lık fiyat hareketi sergileyen Bitcoin (BTC) tasfiye verilerini yerle bir etti.

12 Mart itibarıyla 73.000 dolara iğne atan Bitcoin (BTC) daha sonrasında yoğun bir satış baskısı görerek 68.600 doları test etti. Çok kısa bir sürede yüzde 6 hareket eden kripto paraların lideri, vadeli işlemleri adeta salladı. Özellikle de yükseliş yönlü hareket eden vadeli işlem kullanıcıları büyük bir hüsrana uğradı. Peki bu gelişmelere dair ayrıntılar nelerdir?

tasfiye

Tasfiye değeri dudak uçuklattı!

Coinglass’ın yayımlamış olduğu veriler doğrultusunda, son 24 saatte 106.203 vadeli işlem kullanıcı tasfiye edildi. Toplam likidasyon değeri ise 337,77 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Tek bir işlemde yaşanan en büyük kayıp ise OKX borsasında ETH/USDT paritesinde 7,85 milyon dolar değerinde oldu. BTC’deki likidasyon değeri 100 milyon doların ETH‘deki likidasyon değeri ise 70 milyon doların üzerine çıktı. Bunun yanı sıra SOL ve DOGE‘deki tasfiyeler dikkatlerden kaçmadı.

Kripto para borsaları tarafındaki veriler ise OKX ile şaşırttı. Likidasyon anlamında uzun bir süre sonra Binance‘in önüne geçen OKX, 144,1 milyon dolarlık tasfiye geliri elde etti. Bu değerin 89,95 milyon dolarlık kısmını long, 54,16 milyon dolarlık kısmını ise short yönlü işlemler oluşturdu. Binance ise 116,94 milyon dolar likidasyon topladı. Bu değerin 76,49 milyon dolarlık kısmını long yönlü işlemler, 40,44 milyon dolarlık kısmını ise short yönlü işlemler oluşturdu.

borsa tasfiyeleri

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner