Yükleniyor...

Bitcoin’den (BTC) toparlanma hamlesi: Yükseliş sürecek mi?

Kritik bir bölgeyi destek olarak korumayı başaran Bitcoin (BTC), yükselişe göz kırptı.

bitcoin btc düsüs grafik

Kritik bir bölgeyi destek olarak korumayı başaran Bitcoin (BTC), yükselişe göz kırptı.

Son günlerde çalkantılı bir fiyat yapısı çizen Bitcoin, yavaş yavaş yükseliş ivmesi kazandı. 62.000 doları test ettikten sonra rotasını yukarı çeviren kripto paraların öncüsü, piyasa genelinde olumlu bir hava yarattı. Halving sonrasında ilk kez yukarı yönlü hamle yapan BTC, yükseliş yönlü fiyat yapısını sürdürebilecek mi? BTC’de hangi

bitcoin 3nisan

Bitcoin’de görünüm pozitife evrildi!

Son günlerde düşüş eğiliminde olan Bitcoin, 62.000 – 63.000 dolar aralığını destek olarak korumayı başardı. Bu bölgeden aldığı tepkiyle beraber minör direnç seviyesine ilerleyen kripto paraların lideri, yatırımcılara bir nebzde de olsa güven verdi. Haberin yazımı itibarıyla 63.812 dolardan el değiştiren BTC, jeopolitik kaosun durulması, haber akışının pozitife evrilmesi veya FED faizlerinde düşüşe gidilmesi halinde üst seviyeleri hedefleyebilir.

bitcoin btc kripto 28nisan

Böyle bir senaryoda direnç olarak takip edilmesi gereken seviyeler sırasıyla 64.534 – 67.091 – 69.017 – 71.289 ve 73.684 dolar olacaktır. İsrail-İran geriliminin tekrardan şiddetlenmesi, sektöre dair negatif haberlerin gelmesi veya FED’in sıkı faiz politikasını sürdürmesi gibi unsurlar ise BTC’de satış baskısı yaratacaktır. Böyle bir senaryoda geri çekilme takip edilebilecek seviyeler sırasıyla 63.000 – 62.000 – 60.810 – 59.009 – 56.622 ve 54.966 dolar dolar olacaktır.

Kısa/orta vadeli fiyat yapısında yeşil alan kritik bir öneme sahip. Bu alanın üzerinde kalınan her süreç, zamanla alıcıların elini güçlendirecektir. Fakat tam tersi bir süreçte BTC için satış yönlü işlemler ağırlık gösterip, volatil bir fiyat hareketlerine yol açabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner